Atpakaļ

Kinoteātros visā Latvijā sāks demonstrēt daudzsēriju filmu “Pansija pilī”

Kinoteātros visā Latvijā no pirmdienas sāks demonstrēt daudzsēriju filmu “Pansija pilī”, kas veidota filmu studijā “Mistrus Media” pēc populārā Anšlava Eglīša romāna motīviem, informēja producente Inese Boka-Grūbe.

Daudzsēriju filma atainos notikumus astoņās sērijās, kurās topošais rakstnieks Eglītis kopā ar brāli Vidvudu, tēvu Viktoru un viņa dzīvesbiedri Hildu Vīku sāk muižas atjaunošanas darbus, vienlaikus atverot pansiju, kas kļūst par apkārtnes iedzīvotāju, pagātnes rēgu, pilsētas viesu un latviešu inteliģences attiecību krustpunktu un vienas vasaras skatuvi 20.gadsimta divdesmito gadu Latvijai.

Anšlava Eglīša romāns “Pansija pilī” sniedz ieskatu divdesmito un trīsdesmito gadu Latvijas elites dzīvē.

Eglītis šo darbu uzrakstīja ar laika distanci 1962.gadā Amerikā. Līdzīgi kā romāns, arī filma stāstīs par jaunas ģimenes centieniem atjaunot valsts piešķirtu īpašumu un dzīvi attēlos tā laika prominentākās kultūras personības, tostarp Eglīša tēvu dzejnieku Viktoru, gleznotāju Vīku, dzejnieku, rakstnieku Edvartu Virzu, gleznotājus Konrādu Ubānu, Voldemāru Toni, Romanu Sutu un izdevēju Miķeli Goperu.

Daudzsēriju filmā vēsturiskos Anšlava Eglīša romāna varoņus atveidos aktieri Gundars Āboliņš, Rihards Zelezņevs, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Juris Strenga, Dana Bjorka, Dace Eversa, Lāsma Kugrēna, Olga Dreģe, Jānis Jarāns, Alise Dzene, Kaspars Dumburs, Lauris Dzelzītis, Artūrs Skrastiņš, Jēkabs Reinis, Gatis Maliks, Inese Kučinska un daudzi citi.

Pirmā un otrā sērija kinoteātros būs skatāma no šodienas, trešā un ceturtā sērija – no 8.februāra, piektā, sestā, septītā sērija – no 22.februāra.

Noslēdzošā epizode būs dokumentālā sērija, kas speciālos seansos būs skatāmas pēc 22.februāra.

Filmas režisori ir Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone, Dāvis Sīmanis un dokumentālajai sērijai Gints Grūbe, filmas operators Andrejs Rudzāts, producenti Boka-Grūbe un Grūbe, scenāriju veidojuši Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, filmas galvenā māksliniece Kristīne Jurjāne, mākslinieks Jānis Kalniņš, grima māksliniece Ilze Trumpe, kostīmu mākslinieces Kristīne Jurjāne un Rūta Kuplā.