Ķīpsalā ceturtdien sāksies izstāde “Tech Industry”
Trīs dienas Eiropas un pasaules iekārtu ražotāji izstādē “Tech Industry 2024” Ķīpsalā demonstrēs modernākās metālapstrādes un rūpnieciskās iekārtas darbībā, mašīnbūves un metināšanas iekārtas, elektroinstrumentus, gaisa plūsmu tehnoloģijas un hidrotehnoloģijas.
Vienlaikus notiks arī “Tech Industry” Biznesa un inovāciju forums, kura fokuss būs Latvijas ražotāju piedāvājums jauniem eksporta tirgiem un spēja radīt augstas pievienotās vērtības produktus.
Ceturtdien, 28.novembrī, notiks Starptautiskā inženiernozaru konference, kurā piedalīsies dažādu valstu mašīnbūves nozaru profesionāļi, kuri spriedīs par nozares nākotnes attīstības virzieniem un izaicinājumiem. Savukārt dažādu nozaru Latvijas kompetenču centri prezentēs inovācijas – sākot no automatizētiem risinājumiem vēja parku uzturēšanai līdz 3D printēšanas tehnoloģijas pielāgošanai aviācijas ražošanai.
Dalībai konferencē var reģistrēties līdz 27.novembrim vietnē “www.techindustry.lv/lv/forum-registration”.
Savukārt piektdien, 29.novembrī, notiks Latvijas ražotāju un ārvalstu iepircēju B2B jeb “Bizness biznesam” kontaktbirža jaunu starptautisku sadarbību veidošanai, kurā tiksies izstrādātāji, ražotāji, piegādātāji, potenciālie klienti un partneri.
Šobrīd dalību kontaktbiržā ir apstiprinājuši 70 Latvijas ražotāju un 51 ārvalstu uzņēmējs no ASV, Austrijas, Dānijas, Itālijas, Somijas, Spānijas, Ukrainas, Vācijas, Ziemeļmaķedonijas un Zviedrijas. Pieteikšanās kontaktbiržai iespējama vietnē “https://ej.uz/TechIndustry_B2B”.
LIAA norāda, ka Latvijas mašīnbūves un metālapstrādes nozare pēdējās desmitgadēs piedzīvojusi būtisku izaugsmi. Nozares apgrozījums no 385 miljoniem eiro 2000.gadā ir pieaudzis līdz 2,7 miljardiem eiro 2023.gadā. Eksports šajā pašā periodā palielinājies no 272 miljoniem eiro līdz 2,1 miljardam eiro.
Vairāk nekā 80% no Latvijā saražotās produkcijas tiek eksportēta uz 100 pasaules valstīm, taču galvenie eksporta tirgi ir Eiropa, īpaši Ziemeļvalstis – Zviedrija, Norvēģija, Somija un Dānija, kā arī Eiropas mašīnbūves centrs – Vācija.
Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas (MASOC) valdes priekšsēdētājs Toms Grīnfelds norāda, ka apmēram trešā daļa nozares uzņēmumu ir integrēti starptautiskajās piegādes ķēdēs, piegādājot komponentes un starpproduktus dažādiem industriālajiem sektoriem.