Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

KNAB uzdevis NA atmaksāt 210 673 eiro un uz gadu aptur valsts budžeta finansējumu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzdevis Nacionālajai apvienībai (NA) valsts budžetā atmaksāt pretlikumīgi izlietotos valsts budžeta finanšu līdzekļus 210 673 eiro apmērā un vienlaikus apturējis budžeta finansējumu uz vienu gadu, uzzināja KNAB.

KNAB 28.maijā pieņēma lēmumu, ar kuru partijai uzdeva pretlikumīgi izlietotos valsts budžeta finanšu līdzekļus 210 673 eiro apmērā atmaksāt valsts budžetā.

Šāds lēmums pieņemts, jo partija 2022.gadā komunikācijai ar sabiedrību un politiskajai aģitācijai izlietoja valsts budžeta līdzekļus 554 627 eiro apmērā, tādējādi par 210 673 eiro pārsniedzot procentuālo limitu, ko pieļaujams iztērēt vienam Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā paredzētajam valsts budžeta finansējuma izlietošanas mērķim.

Savukārt 11.jūnijā KNAB pieņēma lēmumu apturēt valsts budžeta finansējuma izmaksu partijai uz vienu gadu.

KNAB rīcībā nav informācijas par to, vai partija izmantojusi savas tiesības pārsūdzēt abus iestādes pieņemtos lēmumus. Iespējamā pārsūdzība neaptur KNAB pieņemtā lēmuma par valsts budžeta finansējuma apturēšanas darbību.

Ināra Mūrniece (NA) sacīja, ka pašlaik nevar sniegt plašākus komentārus, jo nav iepazinusies ar visu nepieciešamo informāciju.