Atpakaļ

Koalīcija atbalsta VID reformēšanu

Koalīcijas partijas ir pozitīvi novērtējušas finanšu ministra Arvila Ašeradena (JV) piedāvājumu veikt reformas Valsts ieņēmumu dienestā (VID), pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes pavēstīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Finanšu ministra piedāvājums paredzot “VID servisa pakalpojumu sniegšanu nodalīt no VID Nodokļu un muitas policijas”.

Ministru prezidente domā, ka tas veicinātu labāku komunikāciju un labāku pakalpojumu sniegšanu uzņēmējiem no VID puses, “vairāk izprotot uzņēmēju vajadzības”.

Tāpat koalīcija atbalstījusi VID Iekšējās drošības pārvaldes centralizēšanu kopā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) jeb VID Iekšējās drošības pārvaldes operatīvās un izmeklēšanas funkciju un uzdevumu nodošanu KNAB.

Siliņa norādīja, ka Ašeradens jau iepriekš paudis, ka VID būtu jābūt Finanšu ministrijas, nevis finanšu ministra pārvaldībā.

FM norāda, ka VID reformas galvenā iecere ir nodalīt noziedzīgu nodarījumu novēršanas, atklāšanas un izmeklēšanas funkcijas no pakalpojumu sniedzēja funkcijām, proti, nodalīt no VID struktūrvienības, kuru mērķis ir atklāt noziedzīgus nodarījumus, nevis sniegt pakalpojumus. Tas arīdzan sekmētu VID stratēģijā noteiktās misijas – VID uzticams sabiedrotais nodokļu un muitas lietās godīgai uzņēmējdarbībai un sabiedrībai – sasniegšanu.

Finanšu ministrs Ašeradens norāda, ka reformas mērķis ir panākt, ka VID kļūst par vienu no efektīvākajām nodokļu un muitas administrācijām Eiropā, līderi sniedzamo pakalpojumu attīstībā, kas kalpo sabiedrības interesēm.

Reformas rezultātā VID ir jākļūst par modernu, digitāli attīstītu un uz klientu servisu orientētu iestādi.