Atpakaļ

Komisija noraida priekšlikumu no 18 gadu vecuma atļaut iegādāties un lietot alkoholu bāros un kafejnīcās

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien noraidīja priekšlikumu no 18 gadu vecuma atļaut iegādāties un lietot alkoholu bāros un kafejnīcās.

Komisija iepriekš lēma, ka turpmāk alkoholu varēs iegādāties un lietot no 20 gadu vecuma.

Ekonomikas ministrija (EM) rosināja papildināt likumu ar izņēmumu, ka no 18 gadu vecuma var iegādāties un lietot alkoholu tādas mazumtirdzniecības vietas, kurās alkoholiskie dzērieni tiek realizēti tikai izlejamā veidā un tiek nodrošināta to patērēšana uz vietas.

EM parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis to pamatoja ar vēlmi neietekmēt tūrisma sektoru. Tūrisms Latvijā esot cietis vissmagāk pandēmijas un Krievijas sāktā kara Ukrainā ietekmē, apgalvoja Miezainis, norādot, ka katrs ierobežojums ir ar negatīvu ietekmi uz sektoru kopumā. To labi varot redzēt Vecrīgā, kur daudzas kafejnīcas ir slēgtas.

Tāpat priekšlikums novērstu tiesisko neskaidrību, kas notiek ar jauniešiem, kas strādā bāros un kafejnīcās un ir sasnieguši 18 gadu vecumu, pauda EM pārstāvis.

Komisijas vadītājs Andris Bērziņš (ZZS) interesējās, cik reizes tiktu sodīts 18 gadīgs jaunietis, kurš kafejnīcā “sadzertos” un tad izietu ārā. Valsts policijas pārstāve atbildēja, ka, ja būs aizliegums lietot un iegādāties alkoholu līdz 20 gadu vecumam, tad attiecīgi tiks sodīts gan par iegādāšanos, gan par lietošanu.

Latvijas Alus darītāju savienības izpilddirektors Pēteris Liniņš uzskata, ka ar šiem likuma grozījumiem tiek mainīts pilngadīgas personas statuss, tādēļ minētais EM priekšlikums ir atbalstāms, jo mīkstina iepriekš komisijas nolemto.

Deputāte Mairita Lūse (P) akcentēja, ka priekšlikums pēc būtības attiecas arī uz nakts klubiem.