Atpakaļ

Koncertzālē “Latvija” ar spilgtiem viesmāksliniekiem jauno sezonu atklās Ventspils bigbends

7. februārī Ventspils koncertzālē Latvija ar šogad pirmo koncertu un jaunu programmu uzstāsies populārais Ventspils bigbends. Izpildot īpašu muzikālo programmu, ar koncertu tiks atzīmēts bigbenda vadītāja Renāra Lāča dzimšanas diena, portālam Kuramo.lv pastāstīja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga.

Veidojot šo programmu, Renārs Lācis aicinājis pievienoties mūziķus, komponistus un aranžiju autorus, ar kuriem gadu gaitā atradis kopīgu valodu profesionālajā jomā un kurus uzskata ne vien par kolēģiem, bet arī tuviem draugiem. Viņu vidū ir saksofonisti Gints Pabērzs, Kārlis Vanags, Dāvis Jurka un Māris Jēkabsons, pianisti Anna Vibe-Gorkuša un Ritvars Garoza, trombonists Krists Daubaris un vokāliste Denisa Dārzniece.

“Koncertā izskanēs darbi, kas izturējuši laika pārbaudi, ko mums, mūziķiem, gribas spēlēt vēl un vēl, bet klausītājam dzirdēt aizvien no jauna. Noteikti neizpaliks arī solistu oriģinālskaņdarbi, bet īpaša vieta šoreiz atvēlēta improvizācijai,” tā programmas izvēli raksturoja Lācis.

Viņa vadībā Ventspils bigbends darbojas kopš 2010. gada. Koncertsastāvu veido Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi un pasniedzēji. Pēdējo gadu laikā Ventspils bigbends muzicējis kopā ar daudziem populāriem Latvijas māksliniekiem – Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Intaru Busuli, Daumantu Kalniņu, Jāni Stībeli un citiem. Tāpat bigbendam bijusi iespēja uzstāties kopā ar pasaulē atzītiem ārvalstu māksliniekiem – trompetistu Gerhardu Ornigu un džeza izpildītāju Danielu Čačiju no Austrijas, zviedru mūziķi, Grammy balvas laureātu Magnusu Lindgrenu, igauņu vokālisti Sofiju Rubinu-Hanteri un daudziem citiem. Jau vairāk nekā 15 gadus Ventspils bigbends ir rezidējošais sastāvs mūsdienu ritma mūzikas festivālā Ventspils Groove.

Autors: Kuramo.lv / Foto: Kurzemes filharmonija