Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Konferencē spriedīs par nākotnē nepieciešamajiem uzlabojumiem ieslodzījuma vietās

Šodien un rīt Tieslietu ministrija (TM) sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi un Valsts probācijas dienestu Rīgā rīkos starptautisku konferenci korekcijas dienestu speciālistiem “Nākotnes kompetences nākotnes cietumiem”, informēja TM Komunikācijas departaments.

Konferencē tiks diskutēts par resocializācijas sistēmas pilnveidošanu, bijušo ieslodzīto integrāciju sabiedrībā, nepieciešamību pēc mūsdienīgas un daudzveidīgas infrastruktūras, personāla spēju pielāgoties dažādām situācijām un apstākļiem, profesionālajām kompetencēm, kā arī digitālo tehnoloģiju ieviešanu ikdienas darbā ar korekcijas dienestu klientiem.

“Korekcijas dienestiem ir jābūt stabiliem, ar skaidri definētiem rīcības algoritmiem un spējīgu personālu. Un tomēr tiem jāspēj reaģēt arī uz strauji mainīgo vidi – to apliecina arī pēdējā laika notikumi Latvijā. Korekcijas dienestu pēdējo gadu attīstība liecina, ka gan Ieslodzījuma vietu pārvaldē, gan Valsts probācijas dienestā nemitīgi tiek izmēģināti un ieviesti jauni rīcības modeļi, inovācijas, kas no personāla prasa spēju pielāgoties, pieņemt jauno un elastīgi reaģēt uz notiekošo. Ir nepieciešamas arī jaunas zināšanas un kompetences, kuras neviens nevar pēc burvju mājiena izvilkt no kabatas,” atzīmējusi tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV).

Konferences ietvaros īpaša uzmanība tikšot pievērsta kvalificētam personālam korekcijas dienestos. Latvijā šobrīd norit darbi pie divu objektu īstenošanas – jaunā Liepājas cietuma un mācību centra Olainē. Mācību centrs tiek veidots ar mērķi uzlabot korekcijas dienestu personālam pieejamo apmācību vidi teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu apguvei, tādējādi veicinot personāla kvalifikācijas celšanu un līdz ar to arī mūsdienīgas soda izpildes nodrošināšanu, kā arī notiesāto resocializācijas sistēmas pilnveidi ieslodzījuma vietās.

Konferences ietvaros korekcijas dienestu pārstāvji dalīsies pieredzē darbā ar ieslodzītājiem un bijušajiem ieslodzītajiem, darbosies grupās, lai rastu atbildes uz provokatīviem un ietilpīgiem jautājumiem – jautājumiem, kas liecina par korekcijas dienestu sistēmas briedumu un gatavību grūtiem, neviennozīmīgiem jautājumiem un risinājumiem.