Atpakaļ

Konferencē vērtēs aktuālos izaicinājumus un risinājumus naida runas un naida noziegumu mazināšanā

Ceturtdien, 14.decembrī, notiks konference “Ceļā uz iecietīgāku sabiedrību – aktuālie izaicinājumi un risinājumi naida runas un naida noziegumu mazināšanā”, kurā tiks aplūkota aplūkota citu valstu prakse, dažādu iesaistīto pušu, tostarp tiesību aizsardzības, valsts, izglītības iestāžu un NVO loma un daudzveidīgas pieejas naida runas un naida noziegumu mazināšanai, informēja pasākuma rīkotāji.

Konferenci atklās kultūras ministre Agnese Logina (P) un Aktīvo iedzīvotāju fonda vadītājs Ansis Bērziņš.

Pirmā konferences sesija būs veltīta tiešsaistes naida runas jautājumiem. Tās ievadā Eiropas Komisijas, Tieslietu un patērētāju direktorāta pārstāvis Tommaso Čiamparino stāstīs par Eiropas Komisijas iniciatīvām un digitālo pakalpojumu tiesību akta nozīmi naida runas apkarošanā. Savukārt Latvijas Cilvēktiesību centrs prezentēs pētījuma rezultātus par naida runas tendencēm Latvijā.

Diskusijā par tiešsaistes naida runas uzraudzību piedalīsies “TikTok”, “lsm.lv” un Valsts policijas pārstāvji.

Otrajā konferences sesijā tik aplūkoti jautājumi, kas ir saistīti ar naida noziegumos cietušo tiesībām un atbalsta mehānismiem. Tās ievadā varēs noklausīties naida noziegumā cietušā un liecinieces pieredzi. Savukārt Vācijas Labējās, rasistiskās un antisemītiskās vardarbības cietušo konsultāciju centru asociācijas vadītāja Heike Klefnere prezentēs standartus un rekomendācijas darbam ar naida noziegumos cietušajiem un to atbalstam. Diskusijā piedalīsies Latvijas NVO un Valsts policijas pārstāvji.

Trešā paneļdiskusija būs veltīta jautājumiem, kas skar neiecietības mazināšanu un naida runas prevenciju bērnu un jauniešu vidū.

Tajā piedalīsies izglītības programmu “World Beyond War” direktors no Lielbritānijas Fils Gitins, kurš stāstīs par Lielbritānijas nacionālo praksi neiecietībās novēršanā un reaģēšanā uz šādiem incidentiem izglītības iestādēs. Diskusijā piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas NVO, studentu padomes un Valsts policijas pārstāvji.

Konferences tiešraide būs pieejama ziņu portālā “lsm.lv”, kā arī “YouTube”.