Atpakaļ

Konkursā “SkillsLatvia 2024” lielākais medaļu skaits Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņiem

Starp vairāk nekā 120 konkursantiem no 30 profesionālās izglītības iestādēm Latvijā lielāko medaļu skaitu Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā “SkillsLatvia 2024” ieguvuši Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi, informēja VIAA pārstāvji.

Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi tika pie 12 medaļām – sešām zelta, trīs sudraba un trīs bronzas.

Medaļu skaita ziņā nākamos labākos rezultātus uzrādīja Jelgavas tehnikuma audzēkņi, iegūstot piecas medaļas, Rīgas Tehniskā koledža un Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ar četrām medaļām katra.

Kopskaitā no 30 Latvijas profesionālās izglītības iestādēm medaļas ieguva 22 mācību iestādes un viens uzņēmums.

VIAA direktore Dita Traidās norāda, ka šogad konkursa dalībnieki patīkami pārsteidza ar savu īpaši augsto prasmju līmeni un mērķtiecību. Ar katru gadu jūtams, ka dalībnieku motivācija un spēju līmenis arvien pieaug. “Profesionāli izglītoti jaunieši ir vērtība jebkurā uzņēmumā, un par viņiem cīnās un turpmāk arvien sīvāk cīnīsies darba devēji, nevis otrādi.”

Divu konkursa dienu laikā dalībnieki no visas Latvijas demonstrēja savus talantus, zināšanas un profesionalitāti datortīklu administrēšanā, elektriskajās instalācijās, ēdienu gatavošanā, flīzēšanā, friziera darbā, grafiskajā dizainā, inženiersistēmās, kravu pārvadājumos, krāsošanā un dekoratīvajā apdarē, mehatronikā, mēbeļu izgatavošanā, mobilajā robotikā, restorānu servisā, sausajā būvē un apdarē, skatlogu dizainā un noformēšanā, smago spēkratu tehnoloģijās, tērpu dizainā, tērpu izgatavošanā, viesnīcas uzņemšanas dienestā un tīmekļa tehnoloģijās.

Konkursa darba uzdevumi bija pietuvināti starptautisko profesionālās izcilības konkursu prasībām, un jauniešu sniegumu vērtēja gandrīz 70 eksperti no dažādām nozarēm.