Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Iesūti
Atpakaļ

Kozlovskis: Tiek strādāts, lai pasu izsniegšanas maksa nepieaugtu divas reizes

Visticamāk, ka pasu izsniegšanas maksa pieaugs, bet notiek darbs, lai tā nepieaugtu divas reizes, šodien Saeimas Pieprasījumu komisijā teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Komisijas sēdē bija plānots vērtēt opozīcijā esošā “Apvienotā saraksta” (AS) pieprasījumu iekšlietu ministram par plānoto pasu izsniegšanas maksas dubultošanos no 30 uz 60 eiro, taču komisijā nebija kvoruma, tāpēc par to spriedīs nākamajā trešdienā, 10.janvārī.

Kozlovskis norādīja, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) gatavo jauno pasu nodevu, bet process ir tikai sācies – tas vēl nav vērtēts Iekšlietu ministrijā un Ministru kabinetā.

Ministrs solīja nākamnedēļ komisijā sniegt detalizētus aprēķinus par to, kas veido izmaksas.

Kā ziņots, esošā parauga pases PMLP sāka izsniegt 2015.gadā. Personu apliecinošiem dokumentiem to lietošanas laikā aizsardzība pret viltošanu samazinās, tāpēc, lai mazinātu riskus, kas saistās ar viltotu dokumentu izmantošanu, personu apliecinošu dokumentu paraugs periodiski ir jāuzlabo, mainot dizainu un ieviešot jaunākas paaudzes līdzekļus pret viltošanu, izmaiņas pamatoja PMLP.

Jaunajos pasu paraugos būšot iekļauti “inovatīvi pretviltošanas risinājumi”.

Jaunā parauga pases būs biezākas – tajās no 34 uz 42 palielināts lapu skaits.

Aprēķini liecina, ka par pases izsniegšanu bērnam līdz 20 gadu vecumam un personām ar atvieglojumiem desmit darba dienu laikā būs jāmaksā 30 eiro līdzšinējo 15 eiro vietā. Valsts nodeva par steidzamu pases izsniegšanu pieaugušajam bez atvieglojumiem divu darba dienu laikā būs 110 eiro līdzšinējo 55 eiro vietā. Savukārt nodeva par paātrinātu pases izsniegšanu bērnam būs 55 eiro līdzšinējo 30 eiro vietā.