Atpakaļ

Kravas vilcienos konstatē 211 600 kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, novērsušas 211 600 cigarešu jeb 10 580 cigarešu paciņu kontrabandu.

Cigaretes bija paslēptas ogļu un čuguna kravās.

Tostarp otrdien, 25.jūlijā, Indras muitas kontroles punktā, pārbaudot no Baltkrievijas iebraukušo kravas vilcienu, muitas kinologam ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suni radās aizdomas par nedeklarētām precēm vairākos vagonos ar čuguna kravu.

Turpinot kontroles pasākumus muitas un Valsts robežsardzes amatpersonas izņēma kopā 103 600 cigarešu “Queen Superslim” un “NZ Gold” jeb 5180 paciņu cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Savukārt trešdien, 26.jūlijā, Indras muitas kontroles punktā vilciena kontroles laikā Valsts robežsardzes amatpersona divos vagonos zem ogļu slāņa konstatēja paslēptus iepakojumus ar cigaretēm. Turpinot no Baltkrievijas iebraukušā vilciena kontroli, arī muitas amatpersona divos vagonos konstatēja paslēptus iepakojumus ar cigaretēm.

Kontroles rezultātā muitas un Valsts robežsardzes amatpersonas kopā izņēma 108 000 cigarešu “NZ Gold” un “Queen” jeb 5400 paciņu cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa sākšanu.