Atpakaļ

Krievija ar raķetēm apšaudījusi Kijivu

Krievija ceturtdienas rītā ar raķetēm apšaudījusi Kijivu, galvaspilsētā un apgabalā darbojās pretgaisa aizsardzības sistēma.

Ukrainas armijas gaisa spēki ziņo, ka raķetes, kas atradās Žitomiras un Rivnes apgabalu gaisa telpā, pastāvīgi mainīja kursu un galu galā aizlidoja Kijivas virzienā.

“Tika reģistrēta no gaisa palaižamo ballistisko raķešu H-47M2 “Kinžal” izšaušana Kijivas virzienā,” plkst.5 pēc vietējā laika paziņoja gaisa spēki.

Ukrainas galvaspilsētas mērs Vitālijs Kļičko paziņojis, ka vairākos Kijivas rajonos uz dzīvojamām mājām, uzņēmumiem, bērnudārzu un automašīnām ir nokritušas Krievijas raķešu atlūzas.

Svjatošinas rajonā atlūzas nokrita uz bērnudārza un daudzdzīvokļu mājas, tika ievainota kāda sieviete.

Ševčenko rajonā aizdegās automašīnas un dzīvoklis dzīvojamā mājā, cietuši trīs cilvēki.

Citā rajonā atlūzas nokrita divu uzņēmumu teritorijā. Ugunsgrēks izcēlās arī transformatoru apakšstacijā un divstāvu nedzīvojamā ēkā.

Pēc Kļičko teiktā, kopumā cietuši desmit cilvēki.

Krievijas raķešu uzbrukuma laikā Kijivai pagājušajā naktī tika notriektas aptuveni 30 raķetes, paziņoja Kijivas pilsētas kara administrācijas vadītājs Serhijs Popko.

“Pēc 44 dienu pauzes ienaidnieks atkal sāka raķešu uzbrukumu Kijivai. Ienaidnieks izmantoja spārnotās raķetes H-101/H-555/H-55 no stratēģiskajiem bumbvedējiem Tu-95MS un ballistiskās raķetes no Krievijas teritorijas,” platformā “Telegram” ziņo Popko.

Pēc viņa teiktā, gaisa trauksme Ukrainas galvaspilsētā ilga trīs stundas.

“Pēc sarežģītiem manevriem kaimiņu apgabalos raķetes vienlaicīgi no dažādiem virzieniem aizlidoja uz galvaspilsētu.

Pretgaisa aizsardzības spēkiem virs Kijivas un galvaspilsētas apkaimē notrieca aptuveni trīs desmitus ienaidnieka raķešu, tostarp ballistiskās raķetes,” pavēstīja Popko.