Atpakaļ

Krimināllietu pret Kovaļovu par izbēgšanu no Rīgas Centrālcietuma sāks iztiesāt aprīlī

Krimināllietu pret Māri Kovaļovu par izbēgšanu no Rīgas Centrālcietuma Rīgas pilsētas tiesa plāno sākt skatīt 11.aprīlī plkst.14, noskaidroja tiesā.

Pērnā gada 23.jūlijā Valsts policija meklēja vīrieti, kurš bija izbēdzis no ieslodzījuma vietas. Saskaņā ar apsūdzību vīrietim kāda cita kriminālprocesā bija piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, un viņš ievietots ieslodzījuma vietā – Rīgas Centrālcietumā, informēja prokuratūra.

Apsūdzētajam radās nodoms no ieslodzījuma vietas aizbēgt. Apsūdzētais, apzinoties, ka viņu neviens nenovēro, un pārvietojoties pa Rīgas Centrālcietuma teritoriju, nokļuva administratīvo ēku pagalmā.

Tur viņš uzkāpa uz dienesta ēkas jumta un pārkāpa uz blakus esošās ēkas jumta, no kura tālāk pārlēca pāri Centrālcietuma ārējam nožogojumam, tādējādi izbēgot no ieslodzījuma vietas. Tās pašas dienas vakarā apsūdzēto vīrieti aizturēja policija.

1993.gadā dzimušais Kovaļovu pēc izbēgšanas dažu stundu laikā izdevās aizturēt Sarkandaugavā. Viņš bēgšanas laikā savainoja kāju.

Šī gada 7.februārī Rīgas apgabaltiesa Kovaļovam par vairākiem citiem noziegumiem piespriedusi cietumsodu uz astoņiem gadiem un astoņiem mēnešiem, kā arī probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Par vienu no Kovaļovam inkriminētajiem noziegumiem – svešas mantas tīšu bojāšanu – pirmās instances tiesā apsūdzētajam noteiktais sods bija brīvības atņemšana uz vienu gadu, bet apelācijas instances tiesa to ir samazinājusi līdz desmit mēnešiem. Līdz ar to attiecīgi par diviem mēnešiem samazināts arī kopējais apsūdzētajam noteiktais sods pēc noziedzīgo nodarījumu kopības, daļēji saskaitot noteiktos sodus -, brīvības atņemšana uz astoņiem gadiem astoņiem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Galīgais sods apsūdzētajam ir noteikts pēc nolēmumu kopības, ar šo spriedumu noteiktajam sodam daļēji pievienojot neizciesto sodu, kas noteikts ar Rīgas Austrumu prokuratūras prokurora priekšrakstu un ievērojot Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu citā lietā. Kā galīgais sods viņam noteikta brīvības atņemšana uz astoņiem gadiem astoņiem mēnešiem un 15 dienām ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Spriedumu vēl varēs pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV) iepriekš ar rezolūciju uzdevusi izmeklēt notikušo bēgšanu no Rīgas Centrālcietuma un veikt visaptverošu izvērtējumu ieslodzījuma vietu sistēmā, novērtējot procedūru, infrastruktūras un citu resursu atbilstību.