Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
Iesūti
Atpakaļ

Par Pāvilostas piekrastē izskalotām 33 kuģa degvielas pudelēm vainīgajam piespriests 2000 eiro sods

Noslēgusies izmeklēšana par Pāvilostas piekrastē izskalotām 33 uzpildītām kuģa degvielas pudelēm, un vainīgajam piespriests 2000 eiro sods,  informēja Valsts vides dienests (VVD).

Par vides piesārņošanu VVD 24.maijā paziņoja iedzīvotāji. VVD noskaidroja aizdomās turamo kuģi, ko bija iespējams identificēt pēc atrasto pudeļu etiķetēm.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kuģis pēdējo reizi Latvijas ūdeņus šķērsoja no Ustlugas ostas Krievijā Baltijas jūrā uz Roterdamas ostu Ziemeļjūrā. Latvija nosūtīja pieprasījumu kuģa nākamās ienākšanas ostas laikā valsts kontrolei veikt kuģa pārbaudi.

No sniegtajiem paskaidrojumiem secināms, ka cēlonis degvielas pudeļu izskalošanai piekrastē bijis uz kuģa neaizvērts atkritumu konteinera vāks.

Vainīgā juridiskā persona atzina vainu un sadarbojās ar izmeklētājiem. Noslēdzoties administratīvā pārkāpuma procesam par jūras ūdeņu piesārņošanu ar atkritumiem, uzņēmumam piespriests naudas sods 2000 eiro.

VVD norāda, ka nav konstatēts paliekošs vides piesārņojums, tomēr, nosakot sodu, ņemts vērā risks radīt būtisku kaitējumu jūras videi.

Pludmalē izskalotās pudeles tika nekavējoties savāktas, un izmaksas par pudeļu utilizāciju segs vainīgais uzņēmums.

VVD aicina iedzīvotājus arī turpmāk ziņot par konstatētiem pārkāpumiem vides jomā, zvanot uz vienotā zvanu centra tālruni 26 338 800, kā arī ziņot, izmantojot mobilo aplikāciju “Vides SOS”.