Atpakaļ

Krusas dēļ divos stāvos izsisti logi Jaunpils pils otrajā un trešajā stāvā

Jaunpils pilī krusas dēļ izsisti logi otrajā un trešajā stāvā, informēja Tukuma novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Gundega Rugāja.

Drošības apstākļu dēļ pils šodien un rīt apmeklētājiem slēgta. Pils valdes locekle Kristīne Liepiņa apstiprināja, ka visvairāk cietusi pils teritorijas dienvidu puse – izsisti kopumā 40 logi ar dubultlogiem, cietuši arī vēsturiskie logu rāmji. Tāpat postījumi nodarīti jumtam, tostarp Dzirnavu šķūnim.

Pēc tam, kad tiks apzināti postījumi, plānots vērsties pie apdrošinātājiem.

Tukumā cietušas arī Pils iela un Lielā iela, kur nogāzušies koki vai lieli koku zari.

Taujāta, kā iedzīvotājiem vērsties pēc palīdzības, ja tāda nepieciešama, Rugāja aicināja zvanīt uz pašvaldības informatīvo tālruni, kas informāciju nodos konkrētajam speciālistam.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācijai Latviju šodien sasniedzis pērkona negaiss ar krasam vēja brāzmām, atsevišķos rajonos ar ļoti stiprām lietusgāzēm un krusu. Bojājumus elektrotīklā radījuši gaisvadu līnijās iegāzti koki un to zari, kā arī zibens izlādes laikā bojātie balsti un citi elektrotīkla elementi.

Līdz pat vēlam vakaram ir izsludināts oranžais pērkona negaisa brīdinājums valsts austrumu daļā un sarkanais brīdinājums valsts rietumos.