Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Kubu apmeklēs Krievijas karakuģi

Kubā nākamajā nedēļā ieradīsies trīs Krievijas karakuģi un viena kodolzemūdene, paziņojušas Kubas amatpersonas, uzsverot “vēsturiski draudzīgās attiecības” starp abām valstīm.

Kubas Ārlietu ministrija ceturtdien paziņoja, ka karakuģi un zemūdene atradīsies Havanā no 12. līdz 17.jūnijam. Ministrija norādīja, ka neviens no tiem nevedīs kodolieročus, un uzsvēra, ka to klātbūtne “nerada draudus reģionam”.

ASV amatpersonas šonedēļ paziņoja, ka Vašingtona novēro Krievijas karakuģus un lidmašīnas, kas ieradīsies uz militārajām mācībām Karību jūras reģionā. Amatpersonas norādīja, ka mācības ir Krievijas reakcija uz ASV atbalstu Ukrainai. Tās arī atzina, ka Krievijas militārā klātbūtne reģionā ir ievērojama, taču bažas nerada.

Tikmēr Krievijas diktators Vladimirs Putins izteicies, ka Maskava varētu spert “asimetriskus soļus” citur pasaulē, reaģējot uz ASV prezidenta Džo Baidena lēmumu atļaut Ukrainai izmantot ASV piegādātos ieročus, lai veiktu triecienus Krievijas iekšienē.

Kubas Ārlietu ministrija paziņoja, ka Havanā ieradīsies Krievijas fregate “Gorškov”, kodolzemūdene “Kazaņa”, karaflotes naftas tankkuģis “Pašin” un glābšanas velkonis.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.