Atpakaļ

Kuldīgā ar pavasara palu šovu “Lido zivis Kuldīgā” atklās aktīvo tūrisma sezonu

Kuldīgā šodien no plkst.11 piecpadsmito gadu pēc kārtas norisināsies pavasaru palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”, kas ievadīs aktīvo tūrisma sezonu Kuldīgas novadā, informēja pašvaldībā.
Pilsētas dārzā plkst.11 oficiāli atklās aktīvā tūrisma sezonu, bet pēc tam būs iespēja baudīt muzikālus priekšnesumus un deju kolektīvu sagatavotos pārsteigumus.
Pilsētas dārzā plkst.11, 12 un 13, bet Rātslaukumā un Liepājas ielā plkst.15 varēs vērot mehānisko zivju defilē. Mehāniskās zivis uz Kuldīgu būs atveduši Nīderlandes ielu teātra “Tukkersconnexion” mākslinieki.
Pilsētas dārzā un tā apkārtnē norisināsies dažādas radošās darbnīcas, eksperimenti un atrakcijas – sākot ar ūdensbraucamo rīku izstādi un zivju, taureņu un spāru inkubatoru, beidzot ar virvju trasi. Savukārt piedzīvojumu meklētāji varēs iesaistīties dažādās aktivitātēs, piemēram, šaut ar loku, piedalīties piedzīvojumu tūrē pieaugušajiem pa “Stikla ceļu”, kurā ar laivām, kājām un velosipēdiem no Vecā tilta varēs doties līdz Riežupes ietekai Ventā un atpakaļ.
Paralēli visiem pasākumiem Kalna ielā un Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles pagalmā varēs apmeklēt pavasara tirdziņu. Gardēžiem Pilsētas dārzā varēs iegādāties visdažādākos zivju izstrādājumus, kā arī baudīt zivju zupu. Pils pagrabā varēs degustēt vīnus, ceptuve “Suitu maize” piedāvās izcept savu sklandrausi, bet Padures muižas klēts virējas gādās par to, lai galdā būtu koča. Tikmēr Baznīcas ielas 34 sētā trīspadsmito gadu pēc kārtas no plkst.10 līdz 16 norisināsies Kurzemes stāstnieku festivāls “Ziv Zup”, piedaloties goda viešņai Megai Normgardei Johansonei no Zviedrijas.
Kuldīgas vecajā rātsnamā plkst.11.30 un 14 uz radošo darbnīcu “Iepirkumu tīkliņu izcelsmes vēsture un senās prasmes. Tīklu aušana” aicinās vides žurnāliste Anitra Tooma. Kuldīgas novada muzejā bez pastāvīgās ekspozīcijas varēs apskatīt izstādi “Nianses un silueti” un Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras pasniedzēju darbus, bet Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma mākslinieka Valda Līcīša darbu izstāde, kas veltīta gleznotāja 80 gadu jubilejai, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras studentu darbu izstāde.
Muzikālu akcentu dienas izskaņai piešķirs divi koncerti – Svētās Katrīnas baznīcā plkst.16.30 muzicēs Banku augstskolas jauktais koris “Monēta”, bet plkst.19 Kuldīgas Jauniešu mājā – ģitārists Jānis Bērziņš koncertā “Enerģija”. Bet dienas noslēgumā plkst.22.30 Pilsētas dārzā atklās brīvdabas kino sezonu, izrādot filmu “Dzīvais okeāns”.