Atpakaļ

Kuldīgā atklās divas sociālo pakalpojumu ēkas

Būtiski paplašinot sociālo pakalpojumu klāstu iedzīvotājiem, piektdien, 22.decembrī, plkst.10 un 11 Kuldīgā atklās divas sociālo pakalpojumu ēkas – grupu dzīvokļu māju un Sociālo pakalpojumu centru, informēja pašvaldībā.

Pasākumos piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV), Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska (“Kuldīgas novadam”), kā arī Sociālā dienesta un Kuldīgas attīstības aģentūras vadība, būvnieki un projekta “Kurzeme visiem” pārstāvji.

Grupu dzīvokļu mājā Leona Paegles ielā 12, Kuldīgā mājvietu radīs 12 cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, kur saņems individuālo atbalstu un, ja nepieciešams, arī sociālo aprūpi. Pirmajā stāvā paredzētas istabiņas astoņiem iemītniekiem, bet otrajā – četriem. Otrajā stāvā atradīsies arī kopējā atpūtas telpa un veļas mazgāšanas telpa.

Sociālo pakalpojumu centrā Kuldīgā, Liepājas ielā 14, kam dots nosaukums “Tilts” darbosies gan dienas centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, gan pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem. Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs apmeklēt mūzikas terapiju, Montesori nodarbības, darbosies arī īslaicīgās pieskatīšanas telpa.

Pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem būs pieejamas digitālo prasmju nodarbības, mākslas terapija, vingrošanas nodarbības, arī iespēja pilnveidot tekstilapstrādes un ēdiena pagatavošanas prasmes.

Sociālo pakalpojumu centru būvniecība īstenota Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansētā projektā “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide Kuldīgas novadā”.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 4 150 458 eiro, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums 1 875 621 eiro jeb 45,19% no attiecināmajām izmaksām, valsts budžeta finansējums 401 915 jeb 9,68% no attiecināmajām izmaksām, valsts budžeta dotācija 85 381 eiro jeb 2,06% apmērā no attiecināmajām izmaksām un pašvaldības finansējums 1 787 541 eiro jeb 43,07% apmērā no attiecināmajām izmaksām.