Atpakaļ

Kuldīgā atklāts jauns skatu tornis

Kuldīgas novada iedzīvotājiem un viesiem pieejams jauns tūrisma objekts – skatu tornis Kuldīgā, Ventas upes krastā, informēja pašvaldības mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Meirupska.

Tas kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem piedāvās uzkavēties vairākās platformās, ļaujot variēt ar labākajiem skatiem uz UNESCO Pasaules mantojuma pērli – Kuldīgas vecpilsētu, gleznaino Ventas ieleju, Ventas rumbu un seno ķieģeļu tiltu.

Tornis atrodas “Pārventas parkā”, dabas lieguma “Ventas ieleja” teritorijā, un ļauj vērot skatu uz apkārtējo ainavu no astoņiem dažādiem augstumiem.

Skatu torņa novietojums un platformās izvietotie soliņi radīs iespēju vecpilsētas un dabas lieguma unikālās vērtības aplūkot ne tikai no torņa augšējās platformas, bet jau no zemākās skatu platformas, kura būs pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pamatu konstrukcijas tornim veidotas no dzelzsbetona, torņa konstrukcijas, margas un kāpnes no metāla, savukārt kā apdares materiāls izmantota termēta oša koksne, kas rada dabisku un estētisku veidolu. Projektā labiekārtota arī apkārtējā teritorija, ierīkots apgaismojums un videonovērošana, izbūvētas stāvvietas Krasta ielā, tai skaitā – autobusiem, kā arī stāvlaukums Pārventas parkā.

Tornis būs izgaismots diennakts tumšajā laikā, ļaujot baudīt skatu uz vecpilsētu un Ventas ielejas ainavisko skaistumu.

Būvdarbus objektā saskaņā ar iepirkum pēc SIA “Maaja” un SIA “Ežu tornis” izstrādātā būvprojekta veic pilnsabiedrība “Aidaco Group”, būvuzraugs – SIA “Jurēvičs un partneri,” autoruzraugs – SIA “Lejnieku projektēšanas birojs.”

Būvniecības iecere realizēta projektā “Kompleksu infrastruktūras izveides un biotopu apsaimniekošanas pasākumu īstenošana dabas liegumā “Ventas ieleja”.

Kopējās būvdarbu izmaksas ir 1 007 489 eiro, no kurām Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļu finansējums ir 619 548 eiro.