Atpakaļ

Kuldīgā norisināsies starptautiskais klaviermūzikas festivāls “Kuldīga Piano”

Kuldīgā no šodienas līdz sestdienai, 9.septembrim, norisināsies starptautiskais klaviermūzikas festivāls “Kuldīga Piano”.

Festivāla norises vietas būs “Klavins Piano” koncertzāle, restorāns “Bangerts”, pilsētas pils dārzs un Svētās Annas baznīca.

Šī gada programmas papildinājums ir festivāla ieskaņas koncerts Rīgā. Mazajā ģildē šodien plkst.19 ar ukraiņu neoklasicisma pianista Jehora Hrušina solo koncertu. Tas tiks atkārtots arī Kuldīgas Svētās Annas baznīcā divas dienas vēlāk.

Festivālu Kuldīgā ar klavieru improvizācijām meditatīvās noskaņās atklās komponists Jānis Lūsēns. Sestdienas programmu turpinās brančs ar starptautisko atzinību guvušā pianista Andreja Osokina koncertu, kurā tiks izpildīta Frederika Šopēna, Jāņa Mediņa, Volfganga Dārziņa un citu komponistu mūzika.

Tāpat notiks arī kuldīdznieka Toma Mikāla bezmaksas koncerts pils dārzā, savukārt festivāla noslēguma koncertā vakara garumā uzstāsies trīs mūziķu apvienības. Vakara iesākumā muzicēs Ritvars Garoza, kurš akustisku flīģeļa skanējumu papildinās ar sintezatoru skaņām.

Pēc Garozas uzstāsies itāļu pianists Eds Karlsens, kura radītajā mūzikā apvienojas divu atšķirīgu profesiju – pilota un mūziķa – aspekti. “Kuldīga Piano” izskaņā uzstāsies duets “DJ Rudd” un “Kuldīga Piano” idejas autors un radošais direktors Dainis Tenis.