Atpakaļ

Kuldīgā notiks Demokrātijas festivāls

Kuldīgas pilsētas dārzā šodien un rīt, 29.jūlijā, notiks Demokrātijas festivāls.

Festivāls iecerēts kā demokrātijas svētki, kas nozīmē, ka jebkuram interesentam tiek dota iespēja eksperimentēt ar dažādiem pasākumu formātiem, kuru mērķis ir palīdzēt attīstīt prasmes, kas noderīgas, dzīvojot demokrātiskā sabiedrībā, pievērst uzmanību sabiedrībā aktuālām tēmām un svinēt svētkus par godu demokrātijai, klāsta pasākuma rīkotāji.

Festivālu atklās sarunu vakars “Demokrātijas kafejnīca”, kurā apmeklētāji pēc nejaušības principa tiks sēdināti pie galdiņiem, lai kāda slepenā viesa vadībā risinātu sabiedrībā aktuālas tēmas. Notiks izrāde “Deķis”, kas radīta pēc Latvijas Satversmes motīviem. Tas būs foruma teātris, kas ļaus pašiem apmeklētājiem uzvest nelielas etīdes, lai meklētu risinājumus dažādām ikdienas situācijām.

Tāpat iecerētas demokrātijas spēles, diskusijas, pikniks, dzīvā bibliotēka, un darbosies mantu maiņas punkts. Festivālā tiks izspēlēta tiesas prāva, kur uz apsūdzēto sola tiks sēdināta demokrātija. Būs dažādas darbnīcas un aktivitātes bērniem. Noslēgumā paredzēta Demokrātijas diskotēkā.