Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Iesūti
Atpakaļ

Kuldīgas Rātslaukumā pacels karogu par godu vecpilsētas iekļaušanai UNESCO

Šodien plkst.10 Kuldīgas Rātslaukumā svinīgi tiks pacelts karogs par godu vecpilsētas iekļaušanai UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska (“Kuldīgas novadam”) un Kuldīgas novada būvvaldes vadītāja Jana Jākobsone.

Par godu Kuldīgas vecpilsētas iekļaušanai UNESCO Kuldīgā svētku karogi tiks izvietoti pilsētvidē – tie tiks izvietoti uz Ķieģeļu tilta, Liepājas ielā, rotāciju apļos, kā arī pie pilsētas robežas.

Kā vēstīts, UNESCO Pasaules mantojuma komitejas 45.sesijā, kas no 10. līdz 25.septembrim norisinās Rijādā, Saūda Arābijā, 18.septembrī dalībvalstis nolēma Kuldīgas vecpilsētu iekļaut UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, tādējādi atzīstot un novērtējot Kuldīgas vecpilsētas unikālo vērtību arī pasaules mērogā.

Kuldīga ir vienīgā pilsēta pasaulē, kas pilnībā ataino tradicionālo Baltijas valstu arhitektūru, sapludinot latviešu un vācu tradīcijas.

Īpaši labi saglabājusies 13. līdz 18.gadsimtā izveidojusies pilsētas struktūra, pilsētvide un upes ielejas ainava ir liecība par tradicionālajām apdzīvotajām vietām reģionā. Kuldīga sniedz informāciju par hercogistes pilsētām, darbības nozarēm, amatniecību, tradīcijām un cilvēkiem.