Atpakaļ

Kuldīgas slimnīcai līdz gada beigām nepieciešami papildu 0,5 miljoni eiro

0
Kuldīgas slimnīcai līdz gada beigām nepieciešami papildu 0,5 miljoni eiro.

Kuldīgas slimnīcas un Kuldīgas novada pašvaldības vadība, tiekoties ar Veselības ministrijas (VM) amatpersonām, pārrunājusi slimnīcas zaudējumu, kas radušies medicīnisko pakalpojumu faktisko izmaksu un valsts noteikto tarifu starpības dēļ, kompensēšanas iespējas, kā arī Kurzemes reģionā sniedzamo veselības aprūpes pakalpojumu plānošana, nodrošināšana un finansēšana.

Kā norāda Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Andris Aniņš, Kuldīgas slimnīcai līdz gada beigām ir nepieciešami papildu 0,5 miljoni eiro, no kuriem valsts daļu būs nosegusi ar lēmumu par papildu finanšu līdzekļu novirzīšanu veselības aprūpes nozarei.

Slimnīcai ir būtiski pieauguši ēdināšanas, elektroenerģijas, medikamentu, medicīnisko materiālu izmaksas, turpretim Veselības ministrija pamattarifu pozīcijas nav pārskatījusi vairāk nekā desmit gadus.

“Lai arī tikšanās notika laikā, kad mainās par nozari atbildīgie ministri, mēs to nevēlējāmies atlikt. Ja runa ir par veselības aprūpi lielai daļai Kurzemes iedzīvotāju, tad jautājumi ir jārisina neatliekami,” uzskata Aniņš. Viņš uzskata, ka saruna izdevusies konstruktīva, jo uz Kuldīgas slimnīcas lomu reģionā gan esošajā situācijā, gan nākotnes risinājumos slimnīcai un Veselības ministrijas pārstāvjiem bija vienots redzējums – Kuldīgas slimnīcai, atrodoties Kurzemes reģiona viduspunktā, kā neatliekamās palīdzības slimnīcai, ir jāturpina strādāt visos esošajos profilos, jo nodaļu darbs ir savstarpēji cieši saistīts, pārliecināts tās vadītājs.

Slimnīcai būtisks jautājums ir arī tās vieta VM sāktajā slimnīcu tīkla reformā. Kuldīgas slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā šogad ir vērsušies 8285 pacienti, no kuriem 1868 personas atvedis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Kuldīgas slimnīca” apgrozījums 2022.gadā bija 9,35 miljoni eiro, bet peļņa – 22 475 eiro. Kuldīgas novada pašvaldībai pieder 91,58% Kuldīgas slimnīcas kapitāldaļu, savukārt 8,42% kapitāldaļu īpašniece ir Dienvidkurzemes novada pašvaldība.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.