Atpakaļ

Adventes laiks Kurzemē

Klāt ir atkal tas gada laiks, kad gaisā virmo piparkūku smarža, logos atspīd svētku virtenes un sirdīs iemiesojas pateicība par pagājušo gadu. Pirmo adventi svinēsim jau šo svētdien – 28.novembrī. Par to kā 1.adventi sagaidīs Kurzemē un kā to sagaidīt vari tu, lasi šajā rakstā.

Tukumā un Aizputē uzstādītas jaunas gaismas instalācijas

Ar laikmetīgām gaismas instalācijām Latvijas Jaunā teātra institūts ir izgaismojis divus objektus Kurzemē. Topošo starptautisko kultūras un mākslas centru Tukku Magi, Tukumā un Linmeijera namu, Aizputē. Ar projektu „Pateikts neonā” mākslinieki ir vēlējušies aizraut garāmgājēju uzmanību, apstādināt iekšējo skrējienu, panākt neveiklu, iespējams, pat intīmu mirkli ar savā, domām. Instalācijas būs apskatāmas līdz 31.decembrim.

Ventspilī un Liepājā iemirdzēsies lielās svētku egles

Pirmās adventes priekšvakarā, 27.novembrī, plkst. 17:00 Ventspils pārvērtīsies īstā pasaku pilsētā – daudz un dažādu ziemassvētku gaismu instalāciju pilsētas ielās un laukumos, mirdzēs veselas 9 egles, kā arī Lielajā laukumā būs vērojama teatrāla instalācija pašiem mazākajiem “Rūķa svētku jampadracis”.

Taču jau nākamās dienas vakarā, 28.novembrī, Liepāja arī iemirdzēsies košajās gaismiņu virtenēs un rotājumos. Iedegsies galvenā pilsētas egle Rožu laukumā, kura ir unikāla ar to, ka spēj sarunāties un muzicēt. Egle priecās gan lielos, gan mazos jau no 15 līdz 19, un tā turpinās priecēt katras nākamās adventa brīvdienas no plkst. 12 līdz 16.

Bauda acīm un ausīm

Ja tomēr vēlaties iepazīties ar kultūras pasākumiem adventes laikā Kurzemē, tad viena no vietām ko apmeklēt ir Dzejas izrāde «Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi». 27. novembrī plkst. 14.00 Dundagas pilī notiks Mārtiņa Vilsona dzejas izrāde cildinot lieliskā rakstnieka Aleksandra Čaka 120. jubileju, kura aizritēja 27.oktobrī. Izrādes veidošanā Mārtiņš Vilsons ir izraudzījies tos dzejoļu fragmentus, kuri sakņojas mīlestībā. Dzejas izrāde notiks «zaļajā režīmā», uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Izrādes laikā jālieto sejas maska. Biļetes cena 5 €

Kuldīgā līdz 6.martam norisināsies izstāde “Valdziņu pa valdziņam”, kurā ir iespēja aplūkot dalībnieču rokdarbus no kopas “Čaupes” un viņu kopas vēsturi. Dalībnieces no sirds ir centušās un vairāk nekā 10 gadu laikā ir šuvušas, tamborējušas, adījušas un nodarbojušās ar daudziem citiem rokdarbiem, veidojot neskaitāmus darbus sākot ar dūraiņiem un zeķēm, līdz pat adventes vainagiem. Izstāde notiks «zaļajā režīmā», uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Izstādes laikā jālieto sejas maska. Ieeja bezmaksas.

Iespēju ir daudz un dažādu –  no romantiskām pastaigām pilsētā, baudot audiovizuālās instalācijas, kas priecēs visu ģimeni, līdz pat izrādei dzejas baudītājiem un izstādei rokdarbnieku cienītājiem. Izvēlies sev interesējošo un tiksimies adventes laikā Kuldīgā!

Foto: http://theatre.lv/ljti-dara/pilsetvides-instalacijas-pateikts-neona-latvija-tukuma-aizpute-rezekne-un-riga/