Atpakaļ

Aicina uz ekskursijām Liepājas RAS muzejā un atkritumu poligonā

Biedrība “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” sadarbībā ar Liepājas RAS aicina interesentus 27. oktobrī plkst. 10.00 un plkst. 12.00 uz bezmaksas publiskajām ekskursijām Liepājas RAS Nenovērtēto lietu muzejā un atkritumu poligonā.

Pasākuma mērķis ir mudināt sabiedrību uz ilgstpējīgu dzīvesveidu, iepazīstinot ar aktuālo situāciju atkritumu pārstrādes nozarē un izrietošo ietekmi uz klimata pārmaiņām. Pusotras stundas garumā apmeklētājiem būs unikāla iespēja ielūkoties atkritumu poligonā, kā arī iepazīties ar nenovērtēto lietu krājumu un apskatīt dažādus antīkus priekšmetus.

“Jebkura lieta, kuru iegādājamies, agrāk vai vēlāk nonāk atkritumu poligonā, tāpēc mēs katrs kā patērētājs esam atbildīgi par saviem ikdienas paradumiem un to maiņu, lai samazinātu nesamērīgo atkritumu kalnu veidošanos” stāsta biedrības “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” valdes locekle Ieva Meikšāne: “Poligona ekskursija un muzeja apmeklējums būs izglītojoša un vienreizīga iespēja redzēt un izvērtēt reālo situāciju, iepazīties ar dažādiem veidiem, kā atkritumu daudzumu samazināt savās mājsaimniecībās un pagarināt sadzīves priekšmetu dzīves ciklu.”

SIA „Liepājas RAS” nodrošina visa Liepājas reģiona atkritumu noglabāšanu, atkritumu priekšapstrādi pirms noglabāšanas un biogāzes ieguvi bioenerģētiskajās šūnās. Tostarp uzņēmuma darbinieki radījuši Nenovērtēto lietu muzeju, kurā apskatāmi antīki radioaparāti, gleznas, senatnīgi mājsaimniecības priekšmeti, un daudzas citas savdabīgas un vērtīgas lietas, kas tikušas izceltas no atkritumu grēdām, rūpīgi spodrinātas un saglabātas.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām interesentus aizpildīt reģistrēšanās anketu savlaicīgi.

Pasākums “Ilgtspējība: ekskursijas Liepājas RAS muzejā un atkritumu poligonā” ir daļa no Energoefektivitātes nedēļas pasākumiem, kas norisinās no 24. – 28. oktobrim Liepājā, Ventspilī, Valmierā un Rīgā. Vairāk informācijas meklē Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klastera mājaslapā greentechlatvia.eu un Facebook lapā.

Energoefektivitātes nedēļu organizē biedrība “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu, Tartu Reģionālās Enerģētikas Aģentūru, Valmieras Attīstības aģentūru, RTU Zinātnes un Inovāciju centru, EIT Climate-KIC Hub Latvia, Ventspils dizaina darbnīcu “RADE”, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, biedrību “Impact Hub”, Liepājas RAS un Liepājas Energoefektivitātes centru.

Latvijā Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektu “Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai” īsteno “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” un “Vidzemes plānošanas reģions”, Igaunijā – “Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra”. Publicētā informācija atspoguļo autora viedokli un Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.