Atpakaļ

Aicinājums liepājniekiem piedalīties 2023. gada kalendāra tapšanā

Saistībā ar to, ka Liepāja ieguvusi Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu un, lai veicinātu sabiedrībā lielāku izpratni par Eiropas pamatmērķiem, nākamā gada pilsētas kalendārs būs veltīts 12 Eiropas vērtībām.

“Viena no Eiropas vērtībām ir sabiedrības līdzdalība, tādēļ ir būtiski ne tikai runāt par vērtībām, bet tās arī pielietot. Katru gadu veidojam īpašu pilsētas kalendāru, pie kura strādājam kopā ar labākajiem speciālistiem. Šogad vēlamies aicināt pašus liepājniekus līdzdarboties un palīdzēt kopā veidot 2023. gada kalendāru, tādēļ aicinu būt aktīviem un piedalīties. Šī ir lieliska iespēja caur personisko prizmu palīdzēt sabiedrību iepazīstināt ar Eiropas pamatvērtībām,” sacīja Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Ikviens aicināts aizpildīt anketu, kurā lūgts izvēlēties un pastāstīt, kuras ir katram pašam tuvākās Eiropas vērtības, kā tās tiek izprastas un aicinājums pavisam īsi pastāstīt, cik nozīmīgas un kāpēc tās katram ir.

Šīs 12 Eiropas vērtības ir: Miers, Labklājība, Brīvība, Ilgtspējīga attīstība, Vides aizsardzība, Zinātnes un tehnoloģiju progress, Sabiedrība pret diskrimināciju, Sociālais taisnīgums, Kultūra un valoda, Bērnu tiesību aizsardzība, Līdztiesība un vienlīdzība, Drošība.

Pēc anketu apkopošanas kalendāra veidotāju komanda izvērtēs sniegtās atbildes un izvēlēsies vairākus liepājniekus dalībai kalendāra tapšanā. Detalizētāka informācija vēl sekos.