Aizputē cildina katoļu sakrālo mantojumu un īpaši izceļ pieminekļu sarakstā iekļautos liturģiskos tērpus
Katoļu sakrālo tekstīliju kolekcija no 1.līdz 6.augustam apskatāma Aizputes novadpētniecības muzejā Skolas ielā 1, bet pasākuma centrālā diena ir 4.augusts, kad speciālistiem un interesentiem tiek piedāvātas mākslas zinātnieku un vēsturnieku lekcijas par Kurzemes sakrālo mantojumu.
Tāpat 4.augustā notiek jaunas sakrālās kultūrvietas atklāšana vecajā (slēgtajā) katoļu baznīcā Kuldīgas ielā 3, kur atjaunots oriģinālais altāris un izvietota ekspozīcija “Katoļu Dievnama interjera un rituālu priekšmeti”. Visu šo aktivitāšu iniciators ir katoļu priesteris, tekstilmākslinieks Andris Vasiļevskis.
Pasākums Aizputē atklāj četru notikumu ciklu “Sakrālais mantojums – jaunas atklāsmes”, ko augustā un septembrī rīko Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde. Norišu mērķis ir popularizēt kultūras pieminekļus sabiedrībā, akcentējot sakrālo mantojumu – izzinošos pasākumos uzmanība tiks pievērsta dažādu kristīgo konfesiju vērtībām. Visu pasākumu fokusā būs jaunatklāti pieminekļi vai to novatoriska interpretācija. Pasākumi tiek veidoti sadarbībā ar spilgtiem mantojuma entuziastiem, tie paredzēti gan speciālistiem, gan plašākam interesentu lokam.
Lai atdzīvinātu amata prasmes, Aizputē no 5.līdz 6.augustam notiks zelta izšūšanas meistarklase “Tā zied Kurzemes ornāts”, ko organizē biedrība VIVAT! un atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. Tajā starptautiski atzītās meistares Tatjanas Kolosovas vadībā tiks apgūtas seno izšuvumu tehnikas. To pārzināšana nepieciešama gan tekstīliju restaurācijā, gan jaunu sakrālo priekšmetu radīšanā.
Nākamais cikla pasākums 19.augustā pievērsīs uzmanību vecticībnieku mantojumam, ko spilgti manifestē Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzes dievnams Mazā Krasta ielā 73 un tajā izvietotais muzejs, kas turpmāk būs pieejams plašākai publikai.