Atpakaļ

Ar atklāšanas pasākumiem Liepājā durvis vērusi PEGAZA PAGALMA viesistaba

Nedēļas nogalē liepājniekiem un Liepājas viesiem durvis vērusi jauna kultūras un atpūtas vieta Kuršu ielā 20 – PEGAZA PAGALMA viesistaba. Līdz ar jaunās vietas atklāšanu pirmatskaņojumu piedzīvoja komponista Jāņa Ivuškāna svīta “A.S.N.S.” kopā ar mūziķiem no “Liepaja Music Orchestra”. Atklāšanas svētkus arī ieskandināja Aija Andrejeva, Aivars Hermanis, Ivo Fomins, Ainars Virga, Laimis Rācenājs. PEGAZA PAGALMA viesistabas veidotāji ir producente Irita Kalēja un komponists, trompetists un aranžētājs Jānis Ivuškāns.

PEGAZA PAGALMA viesistabas mērķis ir piedāvāt liepājniekiem un pilsētas viesiem iespēju pulcēties dažādos mūzikas, teātra, mākslas un literatūras notikumos, piesaistot gan Latvijas, gan ārvalstu māksliniekus. Jaunās telpas veidotas mājīgā gaisotnē, ar ietilpību līdz 80 cilvēkiem.

Ideja par vārdu PEGAZS ir aizgūta no grieķu mitoloģijas – spārnots zirgs, kas ar pakavu izsitis virszemes avotu, kura ūdens dod iedvesmu dzejniekiem.

“Strādājot ar Latvijas un ārvalstu māksliniekiem vairāku gadu garumā un vasarās rīkojot “Liepāja Lake Music” koncertus gan Liepājas ezerā, gan PEGAZA PAGALMA āra zonā, laika gaitā nonācām pie idejas izveidot mājīgu iekštelpu, kurā pulcēties mūzikas un mākslas cienītājiem, tāpēc telpa ir nosaukta par viesistabu. Gada laikā esam ar komandu plecu pie pleca strādājuši, lai no gandrīz nekā izveidotu pievilcīgu jaunu kultūras un atpūtas vietu. Esam apņēmības pilni piedāvāt daudzveidīgus pasākumus un nākamais pasākums – džeza vakars – norisināsies jau rīt. Arī turpmāk pie mums regulāri norisināsies dažādi pasākumi,” stāsta Irita Kalēja.

“Esmu gandarīts, ka PEGAZA PAGALMA viesistabā pirmatskaņojumu piedzīvoja svīta “A.S.N.S”, kopā ar “Liepaja Music Orchestra” talantīgajiem mūziķiem. Līdz šim mūsu svītas skaņdarbi – “Apmātība”, “Savāds sākums”, “Nekā jau nepietrūkst”, “Saprast ļaut” – bija pieejami tikai digitālā formātā, bet nu jau esam pavirzījušies vēl soli tālāk, izdodot arī vinila plati,” saka Jānis Ivuškāns.

Atklāšanas svētkus papildināja arī Aijas Andrejevas, Aivara Hermaņa, Ivo Fomina, Ainara Virgas, Laimja Rācenāja uzstāšanās kopā ar Jāni Ivuškānu, Artūru Hrustaļovu, Artūru Sebri, Kristu Saržantu, Paulu Ķierpi, Mārtiņu Zālīti, Miku Akotu, atskaņojot gan instrumentālās mūzikas kompozīcijas, gan labi zināmus skaņdarbus. Par īpaši nostaļģiski jautru atmosfēru pasākumā rūpējās Uldis Meļķis ar rubriku “Aldis Ermanbriks”.

Interesenti, kuri netika uz atklāšanas pasākumiem nedēļas nogalē, jau rīt, 7.februārī, no pl. 19.00, tiek aicināti apmeklēt PEGAZA PAGALMA viesistabā notiekošo pirmo džeza mūzikas vakaru, kurā piedalīsies Jānis Ivuškāns (trompete), Jānis Pastars (ģitāra), Andris Buiķis (sitaminstrumenti), Mārtiņš Zālīte (bass). Pēc koncerta daļas sekos džema sesija (Jam Session), kur uz improvizācijām un saspēli aicināti pievienoties muzikāli radošie un spēlējošie džezmeņi.

Pasākumiem un aktuālajai informācijai aicinām sekot līdzi mājaslapā www.liepajamusic.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook (PEGAZA PAGALMS) un Instagram (@pegaza.pagalms).

Galerijas