Atpakaļ

Ar dažādiem pasākumiem Kuldīgā turpināsies Demokrātijas festivāls

Šodien ar dažādiem pasākumiem Kuldīgā turpināsies Demokrātijas festivāls, aģentūru LETA informēja Kurzemes NVO centra valdes locekle Maija Jankovska.

Šodien pasākumi galvenokārt aizritēs uz Mālu ielas. Tā iesāksies ar Demokrātijas garšu jeb kopīgām vēlajām brokastīm, uz kurām katrs aicināts ierasties ar savu piknika grozu. Piknika laikā varēs izzināt veselīgas demokrātijas ēdienkarti, iedzert rīta kafiju ar politiķi, kopīgi gatavot demokrātijas zupu, nodoties aizspriedumu analīzei, patirgoties ar argumentiem par lauksaimniecību, vidi, bitēm, smidzināšanu un veselīgu pārtiku.

Vēl rīta cēlienā tiks vāktas idejas par to, kā panākt, lai kaimiņš dotos nobalsot, un kopīgi radīta šī gada Demokrātijas lietu muzeja ekspozīcija.

Ap pusdienas laiku notiks dažādas darbnīcas – varēs trenēties praktizēt demokrātiju kvadrātmetrā demokrātijas, uzlabot savas prasmes sarunāties un ieklausīties dialoga apļos, izspēlēt kādas sabiedrībā aktuālas problēmas iespējamos risinājumus foruma teātrī, doties ekskursijā pa Kuldīgu, lai ieraudzītu pilsētu no dažādu sociālo lomu perspektīvas, spēlēt empātijas spēli “Tumsā”.

Pārventas parkā šajā laikā notiks platformas “Radiožurnāls” atklāšanas pikniks un saruna par demokrātiju mūzikā, kur ar savu pieredzi dalīsies mūziķis Goran Gora.

Pēcpusdienā paredzētas mierīgākas sarunas, kurās piedalīsies zemessargi un ukraiņi, kuri savu patvēruma vietu atraduši Kuldīgā. Varēs patērzēt viens pret vienu ar policistu.

Savukārt pie pieminekļa Hēgeļa neiztulkotajiem darbiem vācu profesore Birgita Zandkaulena lasīs dārza lekciju, pēc kuras notiks sarunas ar filozofiem.

Vakarā visi aicināti pulcēties uz sarunu spēli “Lielā tautu staigāšana”. Vakars noslēgsies ar Demokrātijas diskotēku, kurā mūziku izvēlēsies visi festivāla dalībnieki.

Vēl sestdien būs apskatāms cilvēkstāstu skapis “Dod iespēju” par iespējām, ko dzīve piedāvā cilvēkiem ar invaliditāti, varēs iziet zemnieku sētas “Sajūtu taku”, darbosies ziedojumu galds ukraiņiem un ukraiņu virtuve.

Festivāla bērnu programmā paredzētas dažādas darbnīcas, ekskursijas un citas aktivitātes, kas ļaus aizraujoši pavadīt laiku dažādu vecumu bērniem un visai ģimenei.

Ieeja festivāla pasākumos bez maksas.