Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Atjaunota Alsungas Amatu māja

Pēc vērienīgiem remontdarbiem, durvis apmeklētājiem vērusi Alsungas Amatu māja, Skolas ielā 11A.

Tas ir vēsturisks nams, kas celts 1875. gadā, kādreiz darbojies arī kā apkaimes skolas ēka, bet tieši Amatu māja, jeb iepriekš – Alsungas TIC, dibināta 1967. gadā. Interesanti ir tas, ka 2009. gadā suitu kultūrtelpa iekļauta UNESCO sarakstā – nemateriālais kultūras mantojums, kam jānodrošina neatliekama saglabāšana. Amatu mājas izveide bija nepieciešama, lai tiktu radīta atbilstoša vide uzņēmējdarbības attīstībai, kas saistīta ar suitu kultūras mantojuma popularizēšanu un attīstību, pulcējot vienuviet amatniekus.

2021.g. jūlijā Būvuzņēmējs SIA “SKORPIONS VS” uzsāka remontdarbus, kas turpinājās līdz 2021. g. decembra beigām – otrā stāva pārseguma, jumta nesošo koka konstrukciju un jumta seguma atjaunošana, pārbūvētas elektroinstalācijas un nomainīti apgaismes ķermeņi, pārbūvēti ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas tīkli, daļēji nomainīti apkures radiatori, kā arī pilnībā tika veikta telpu atjaunošana visa otrā stāva apjomā un kāpņu telpās. Kopumā remontdarbu veikšanā investēti 394 287,14 eiro, no kuriem 370 319,00 Eur valsts budžeta līdzekļi (aizņēmums pašvaldībai prioritārā investīciju projekta īstenošanai) un 23 968,14 Eur Kuldīgas novada pašvaldības līdzfinansējums.

Amatu mājā turpinās darboties tūrisma informācijas centrs, kā arī turpmāk minētās telpas – izstāžu zāle (ekspozīcijas tiks regulāri nomainītas), suitu dzīvojamā istaba, virtuve jeb ķēķis, katoļu liturģisko tērpu izstāde (tiks nomainīta ik pēc gada), biedrība “Etniskās kultūras centrs “Suiti””, radošā darbnīca “Austuve”, “Suitu ķēķis”, “Alsungas keramika”, Amatu mājas mācību un saieta telpa, biedrība “Suitu kultūras mantojums”, “Suitu amatnieki”, un Alsunga – viedais ciems.

Martā un aprīlī Alsungas Amatu māja apmeklētājiem būs atvērta darba dienās no 9:00 līdz 17:00, bet sākot no maija arī sestdienās.

Galerijas