Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Deviņas oriģinālu Ziemassvētku dāvanu iegādes vietas Kurzemē

“Impro” ceļotāji šajā nedēļas nogalē viesojās Kurzemes pusē, lai jau laicīgi sarūpētu Ziemassvētku dāvanas sev un saviem mīļajiem. Dāvanu maisus palīdzēja piepildīt Kandavas, Sabiles, Valdemārpils un Talsu apkārtnes amatnieki un uzņēmēji. Piedāvājam ielūkoties, kādus labumus ražo kurzemnieki. Varbūt, ka noder arī tev!

#1 Sabiles sidrs

Sidra ražotnē Sabilē atradīsiet dāvanas dažādu garšu baudītājiem. Upeņu, cidoniju, ābolu, pīlādžu pussausais, pussaldais, dzirkstošais sidrs, sidrella, vīns. Drēganajam ziemas periodam noteikti piestāvēs karstie sidra dzērieni.

#2 Lauku sēta “Bandenieki”

Lauku sētā “Bandenieki” tiksiet ne vien pie medus un dažādu lielumu un formu svecēm, bet arī bišu maizes, ziedputekšņiem, propolisa un citiem veselīgiem labumiem. Ir iespēja pieteikties arī radošajām svecīšu liešanas darbnīcām – pirmssvētku laikam itin piemērota nodarbe.

#3 “StoneHill” dabīgās ādas izstrādājumi

Uzņēmums “StoneHill” ražo kvalitatīvas, ar rokām darinātas dažnedažādas dabiskās ādas lietas: rokassprādzes, auskarus, jostas, somas un dabīgo akmeņu aksesuārus. Zīmola izveidotāji ir lieli palīgi arī “Bandenieku” saimniecībā, tāpēc viņu produkciju var aplūkot ne vien dažādos tirdziņos visā Latvijā, bet arī “Bandenieku” mājās.

#4 EVALORA cosmetics

Arī šī zīmola preces iespējams apskatīt un iegādāties lauku sētā “Bandenieki”. Produkti tiek ražoti no bišu vaska un citām vērtīgām, dabīgām sastāvdaļām. Viss sākās ar lūpu balzamu nelielā trauciņā, bet nu starp zīmola produktiem ir arī dažādi rokas un ķermeņa krēmi, kā arī losjoni.

#5 Audēju darbnīca “Talse”

Talsu audēju darbnīca “Talse” piedāvā iegādāties tradicionālus, dažādu novadu tautiskos brunčus, blūzes, jostas, villaines, galvassegas, seģenes un lina galdautus, kā arī mūsdienīgus un spilgtus lupatu deķus, segas un lakatus. Darbnīcā darbojas audēji, kas savos darbos ieliek sirdi un dvēseli.

#6 Ciparnīca Tals’ keramik’

Mūsdienīgs trauku dizains ar uzsvaru uz funkcionalitāti un estētisku vieglumu. Keramikas darbnīcā apskatāmi un nopērkami dažādu dizainu podi, bļodas, krūzes un šķīvji.

#7 Radošā darbnīca “Sun Lap”

Radošās darbnīcas “Sun Lap” jeb “Saules klēpja” telpās var atrast gardas tējas un sīrupus, smaržīgus skrubīšus un dažnedažādus vietējo amatnieku veikumus. Ik pa laikam omulīgajās telpās tiek organizētas radošās darbnīcas un meistarklases. Pie pirtnieces iespējams pieteikties pirts rituāla veikšanai.

#8 Mārtiņa koku fabrika

Sviesta naži, karotes, virtuves dēlīši, latviskās spēka zīmes, atslēgu piekariņi, rotaslietas. To visu un vēl vairāk atradīsiet “Mārtiņa koku fabrikā”.

#9 Saimniecība “Cukuriņi”

Valdzeru ģimene apsaimnieko plašus smiltsērkšķu laukus, kur no iegūtajām ogām top garda sula un dažādas eļļas. Saimniecībā “Cukuriņi” labprāt sagaida viesus, lai izrādītu to, pacienātu ar gardumiem no veselīgajām smiltsērkšķu ogām un dalītos uzkrātajā pieredzē.