Atpakaļ

Durbes muzejs aicina uz Z. A. Meierovica jubilejas piemiņas pasākumu

Svētdien, 5. februārī, pulksten 12.00 Durbes muzejs aicina uz novadnieka un pirmā Latvijas Republikas ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica (1887 – 1925) jubilejas atceres brīdi.

Piemiņas pasākuma laikā apmeklētāji varēs noskatīties 15 minūšu garu īsfilmu, kas uzņemta 1995. gadā, atklājot  Z.A. Meierovicam veltīto piemiņas plāksni pie muzeja ēkas, kā arī aplūkot viņa vēsturiskos foto, kas publicēti pagājušā gadsimta 20. – 30.  gadu periodikā, un dzīves foto, kas izplatītas kā pastkartes.

“Esam lepni, ka Durbes muzeja ēkā pirms 136 gadiem dzimis viens no ietekmīgākajiem valstsvīriem un diplomātiem, kura darbība likusi pamatu galvenajiem Latvijas diplomātiskajiem sasniegumiem – Miera līgumam ar Padomju Krieviju, Latvijas starptautiskā atzīšanā de iure, uzņemšanā Tautu Savienībā un Baltijas valstu savienības veidošanā. Tāpēc ik gadu godinām viņa jubileju. Gandrīz pirms 30 gadiem no jauna atklājām piemiņas plāksni kopā ar Z.A. Meierovica dēlu Gunāru Meierovicu un viņa kundzi, kad uzņemts arī neliels video materiāls. Pirmo reizi šo plāksni 1931. gadā atklāja Kārlis Ulmanis,” stāsta Durbes muzeja vadītājs Reinis Bahs.

Šobrīd Durbē uz muzeja ēkas sienas redzama mākslinieka Ulda Kurzemnieka 2017. gadā veidotā plāksne, bet oriģināls kā eksponāts skatāms muzejā.