Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Hoijeres viesu namā aizvadīta skursteņslauķu diena

4. martā Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” aicināja uz “Skursteņslauķu dienu Hoijeres namā”, pulcinot kuplu skaitu interesentu un aktualizējot jautājumus par dūmvadu apkopi un seno arodu – skursteņslaucīšanu.

“Skursteņslauķu dienā” klātesošajiem bija iespēja vērot vēsturiskā nama manteļskursteņa dūmvada apkopi, fotografēties ar skursteņslauķiem uzdot sev interesējošus jautājumus, kā arī baudīt dūdu skanējumu Jura Lipšņa un muzikālās apvienības “Saule i tuvāk” priekšnesumu.

Dienas norisē Hoijeres namā bija sastopami un klātesošos ar profesiju iepazīstināja skursteņslauķi Dainis Kreināts, Gatis Matisons, Jānis Andersons un viena no Latvijā retajām šīs profesijas pārstāvēm, sievietēm – Līga Ondzule.

Latvijā nav skolas, kurās būtu iespējams apgūt skursteņslauķa arodu, tāpēc profesijas apgūšana arī mūsdienās norit veidā, kāds tas bijis raksturīgs agrākiem laikiem. Sākotnēji katram pašam jāmeklē savs meistars, kurš varētu ierādīt profesiju. Pēcāk apgūtās zināšanas jātestē Latvijas Skursteņslaucītāju amata brālībā.