Atpakaļ

Jaunmoku pilī un parkā varēs uzzināt par meža apsaimniekošanu

Jaunmoku pilī un parkā šodien mežs būs izzināms uzņēmējdarbības, vides un mākslas skatījumā, informēja Jaunmoku pils pārstāvis.

Šodien no plkst.10 Jaunmoku pils muzejs Tukuma novadā aicina uz izziņas pasākumu “Meža Zaļo Stāstu Diena”.

Pils parkā darbosies dažādas meža izziņu stacijas, kurās varēs piedzīvot saistošus stāstus par meža apsaimniekošanu agrāk un tagad, par reljefu un mežu tipu izveidi, par dzīvo dabu un norisēm tajā, par vides aizsardzību. Pildot praktiskus uzdevumus, būs iespēja iegūt noderīgu informāciju par Latvijas meža nozari un meža apsaimniekošanu kopumā, dabas procesiem mežā.

Apskatot Jaunmoku pils muzeja meža ekspozīcijas, būs iespēja iepazīt senos darba rīkus un procesus meža apsaimniekošanā. Varēs tuvplānā izpētīt meža zvērus un putnus, noteikt to pēdas un ieraudzīt mežu caur mākslas prizmu gleznās no Tukuma Mākslas muzeja un Jaunmoku pils muzeja krājuma.

Darbosies vairākas radošās darbnīcas, kurās varēs izmēģināt savu roku veiklību praktiskos darbiņos. Būs iespēja skatīt, kā strādā koktēlnieks Zigmunds Stenkevics.

Dienas noslēgumā varēs noklausīties grupas “Sub Scriptum” uzstāšanos.

Pasākumā piedalīsies un par meža izziņu stacijām rūpēsies AS “Latvijas valsts meži” meža apsaimniekošanas speciālisti, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava”, Latvijas Nacionālā dabas muzeja un Jaunmoku pils muzeja speciālisti.

Dalības maksa pasākumā – 2 eiro. Jaunmoku pils mājaslapā iespējams iegādāties arī biļeti tikai uz grupas “Sub Scriptum” koncertu pils pagalmā plkst.15.