Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Karostā tiks 24.–28. februārī filmēta vēsturiska korejiešu spēlfilma

Latvijas filmu studija “Film Angels Studio” sadarbībā ar Dienvidkorejas filmu studiju “Hive Media Corp” un franču filmu studiju “Keystone Films” ir uzsākusi darbu pie nozīmīga Korejas filmu projekta – vēsturiskās spēlfilmas “HARBIN” uzņemšanas Latvijā.

Viena no izvēlētajām filmēšanas vietām ir Liepājas Karostas cietuma interjers un eksterjers. Šajā vietā tiks filmēta japāņu aizturēšana izolatorā.

Filma stāsta par Korejas vēstures lielāko varoni An Jung-Geun, kurš bija neatkarības cīnītājs pret Japānas koloniālajiem valdniekiem.

Latvijā tiks filmēti vēsturiskie notikumi, kas 1909. gadā norisinājās Vladivastokā (Krievijā) un Harbinā (Ķīnā), kur galvenais varonis ar Korejas brīvības pretošanās grupu cīnījās pret Japānas impērijas militārajiem spēkiem, un riskējot ar savu dzīvību nogalināja imperatoriskās Japānas slepenās padomes prezidentu Itō Hirobumi, pēc kura nāves Koreja atguva savu neatkarību.

Šo mākslas filmu producē Dienvidkorejas filmu studija “Hive Media Corp”, kuras filmas guvušas lielus panākumus ne tikai Korejā, bet arī visā pasaulē. Filmas režisors Min-ho Wo ir ieguvis neskaitāmas balvas kā labākais Dienvidkorejas režisors, un filmas operators Kyung-pyo Hung zināms visā pasaulē pēc darba pie vairāku Oskaru ieguvušā filmas “Parasite”.

No Latvijas puses filmēšanas servisu nodrošinās kompānija “Film Angels Studio”, kas kopš 2002.gada nodarbojas ar filmu, TV reklāmu un mūzikas video producēšanu.

Šāda lielu kino projektu starptautiska sadarbība ne tikai veicina Latvijas kino industrijas attīstīšanu un konkurētspēju starptautiskā mērogā, bet arī nodrošina dažādu blakus nozaru nodarbinātību, pakalpojumu izmantošanu un vispārēju ārvalstu finansiālo līdzekļu izlietojumu Latvijas kultūras industrijās.