Atpakaļ

Ko darīt Lieldienu brīvdienās?

Ventspils

16. aprīlī 8.00-15.00 Lieldienu tirgus, Vecpilsētas tirgus laukumā

16. aprīlī 13.00 “Oliņ Boliņ viktorīna atjautīgiem zaķiem”, Akmens iela 2

16. aprīlī 11.00-12.00 Ināras Šteinbergas luga bērniem “Kas dēj olas Lieldienās?”, Bērnu pilsētiņa

16. aprīlī 15.00-16.00 Ināras Šteinbergas luga bērniem “Kas dēj olas Lieldienās?”, Bērnu parks “Fantāzija”, Talsu iela 64

17. aprīlī 12.00-16.00 Lieldienas Piejūras brīvdabas muzejā
Piejūras brīvdabas muzejs gaida apmeklētājus un Lieldienu svinētājus ciemos gan Zvejnieku, gan Lībiešu sētā, gan pļaviņā pie Vējdzirnavām, kur notiks olu krāsošana, būs svētku tirdziņš, spriņģos truši un dīžāsies zirgi. Par priecīgo noskaņu rūpēsies Ventspils deju kopa ”Liedags”. Lieldienu koncertu atklās ventspilniekiem labi pazīstamais vokāli instrumentālais ansamblis “Windy Temper” un svētku sajūtu dienas garumā uzturēs viena no stabilajām Latvijas kantrī mūzikas vērtībām – grupa “Klaidonis”.  Ieeja – ar muzeja ieejas biļetēm.
Vairāk informācijas ŠEIT.

Ventspils novads

16. aprīlī 16.00 “Nāc nākdama Lielā diena…” Radošās darbnīcas, Zūras, “Rūķu darbnīca”

18. aprīlī 16.00 Muzikālā Lieldienu pēcpusdiena kopā ar duetu “Violin Diivas”, Usma, Usmas tautas nams

18. aprīlī plkst. 18.00 Lieldienu lustes Piltenes centra parkā
Pūkainas dziesmas un dejas ar zaķiem un bizbizmārīti Madaru. Olu ripināšana, netradicionālas stafetes visai ģimenei, krāsaino burbuļu lidojums un citas jautras izdarības.

Liepāja

15. aprīlī 19.00 “Lieldienu koncerts. Ešenvalds un Minhenes zēnu koris”, Koncertzāle Lielais dzintars, Lielā zāle, Radio iela 8

16. aprīlī 10.00-17.00 Lieldienu tirdziņš Rožu laukumā
Mājražotāju un amatnieku tirgus.

16. aprīlī 11.00-15.00 Lieldienu pasākums visai ģimenei “Jampadracis Truša migā”, Liepājas Latviešu biedrības nams, lielā zāle, Rožu laukums 5/6
Trušu izstāde, radošās darbnīcas, fotostūrītis.

16. aprīlī 12.00 Izrāde “Lote un Lieldienas”, Liepājas Leļļu teātris, zāle, Rožu laukums 5/6

16. aprīlī un 17. aprīlī 12.00-14.00 Pastaiga vecpilsētā gida pavadībā, Viesnīca Līva, recepcija, Lielā iela 11

16. aprīlī Liepāja Gourmet&Jauno pavāru kustība, Romas dārzs, Zivju iela 3
Pasākuma tēma “Latvijas zivis”, pavāri gatavos 7kārtu izsmalcinātu maltīti.

16. aprīlī 19.00 Anna Sofija fon Otere un Brooklyn Rider. “Mīlas un nāves dziesmas”
Koncertcikls “Pasaule Lielajā dzintarā”, Zviedrija un Ziemeļamerika
Koncertzāle Lielais dzintars, Lielā zāle, Radio iela 8

17. aprīlī 12.00-15.00 Lieldienu sarīkojumus “Liela diena” Jūrmalas parkā, Liepājā
Šogad lielus un mazus svinētājus gaidīs jautra izrāde par Sunīti un Kaķīti, kam patīk skriet, lēkt, sacensties un rotaļāties. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties meistardarbnīcās un pašiem izgatavot Lieldienu rotājumus no dabas materiāliem, krāsot olas, vizināties ar zirgu un poniju, aplūkot un priecāties par dzīvnieku pasaules pūkainīšiem.

Svētku noskaņu dziedot un dejojot radīs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu vokālā studija “Pērlītes” (vadītāja Iveta Logina), folkloras kopa “Vēlava” (vadītāja Vija Laipniece), folkloras kopa “Saknes” (vadītāja Rudīte Nikolovska), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kvēle” (vadītāja Ingrīda Lūka), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vaduguns” (vadītāja Kristīne Jaunbrūna), senioru deju kolektīvs “Sidrabvilnis” (vadītāja Ingrīda Lūka), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rucavietis” (vadītāja Vineta Egliena) un bērnu tautas dejas kolektīvs “Krustiņi” (vadītāja Inta Āboliņa). Meistardarbnīcas vadīs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas “Kursa” (vadītāja Ilma Rubene), “Liepava” (mākslinieciskā konsultante Smaida Rubeze) un ziedu dizaina studijas “Liepzars” (vadītāja Vaira Kārkliņa) meistares, kā arī radošo skolotāju apvienība Indras Bunkas vadībā.

Par rotaļām, jautrību un izklaidēm gādās radošā apvienība “Krāsu karuselis” un Lieldienu zaķis. Dažādus dzīvnieciņus atrādīs mini ZOO Atomi un “Namejs JP”, bet zirgu un poniju atvedīs zemnieku saimniecība “Stiebriņi”. Visas Lieldienu norises pasākumā pieejamas bez maksas.
Vairāk informācijas ŠEIT.

Dienvidkurzemes novads

18.aprīlī pl.12.00-15.00 Nīcā pie Tūrisma informācijas centra “Raibu raibās Lieldienas” un mājražotāju tirdziņš
Uzstāsies vietējie radošie kolektīvi: “Čiekuriņi”, Nīcas etnogrāfiskais ansamblis, Vidējās paaudzes tautu deju kolektīvs “Nīca”, Latvju danči un rotaļdejas. Būs Zaķa meistarklase, zaķburbuļi un jautrības kopā ar Nīcas Jauniešu centru, olu ripināšana (ņem līdzi savu raibo oliņu!), vizināšanās ar zirgu un ponijiem (1 eiro), mūzika DJ Uldis

18. aprīlī  9.00 Lieldienu norises Rucavā, Rucavas tirgus laukumā, kur plānots Lieldienu tirgus ar folkloras kopas no Vecpils pagasta “Dižļāņu īve”, Rucavas kapellas “Paurupīte” un Rucavas etnogrāfiskā ansambļa dalību. Pasākuma laikā notiks dažādas Lieldienu izdarības un darbnīcas bērniem.

18. aprīlī 14.00 Dunikas pagasta Sikšņos būs iespēja baudīt Lieldienu noskaņas kopā ar kapellu “Paurupīte” un Rucavas etnogrāfisko ansambli. Visi aicināti darboties Lieldienu darbnīcās.

Pārgājienu seriāls “izPēDO DIENVIDKURZEMI”
Dienvidkurzemes pārgājienu seriāla gājiens Nr. 2 – Ziemupe
Lieldienās no 15. līdz 18. aprīlim dosimies izzināt Ziemupi un tās apkārtni.
Savukārt, 16. aprīlī dodies pārgājienā kopā ar gidu.
Vairāk informācijas ŠEIT.

16. aprīlī 10.00 Aizputes Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar biologu un ornitologu Ritvaru Rekmani aicina uz izzinošu pārgājienu Ormaņkalnā, Aizputē. Dienu pirms Lieldienām varēs doties izzinošā pārgājienā cauri Misiņkalna parkam uz Ormaņkalnu,  baudīt pavasara sauli un dabas mošanos mežā un ieraudzīt to, ko ikdienas steigā nenākas novērot. Pārgājiens zinoša gida – biologa un ornitologa Ritvara Rekmaņa vadībā. Pārgājiens ir bezmaksas.
Vairāk informācijas ŠEIT.

Saldus novads

16. aprīlī Lieldienu pasākums Blīdenes kultūras namā
Dažādas Lieldienu aktivitātes, kā arī radošās darbnīcas ar “Ripo auto”.

17. aprīlī 10.00 Lieldienu pasākums “Mazais stiprinieks” Pampāļu kultūras namā
Programmā iekļautas 10 dažādas spēles gan bērniem, gan pieaugušajiem. Spēles veidotas, lai dalībnieki varētu pārbaudīt gan savu spēku, veiklību, ātrumu, gan prātu.

17. aprīlī 11.00 Lieldienu jampadracis Rubā, Rubas tautas nams

17. aprīlī 11.00 Lieldienu pasākums bērniem, Mežvidi”
Lieldienu pasākums bērniem ar leļļu teātra izrādi biedrības “ Čučumuiža” uzvedumā mazajā zālē, kā arī ar šūpolēm u.c. Lieldienu nodarbēm sporta zālē.

17. aprīlī 11.00 Lieldienu lustes un tirdziņš Ezerē, Ezeres kultūras nams

17. aprīlī 12.00 Lieldienu pasākums “Nāc, nākdama, Lieldieniņa”, Striķu muižas parks

17. aprīlī 12.00 Lieldienu jampadracis Kursīšos, Kursīšu estrāde
Pasākuma laikā norisināsies olu ripināšana, olu kaujas, sportiskas aktivitātes un cita veida aktivitātes.

17. aprīlī 13.00 Lieldienu pasākums “Mazais stiprinieks”, Zaņas sporta angārā
Programmā iekļautas 10 dažādas spēles gan bērniem, gan pieaugušajiem. Spēles  veidotas, lai dalībnieki varētu pārbaudīt gan savu spēku, veiklību, ātrumu, gan prātu.

17. aprīlī 14.00 Lieldienu pasākums “Raibā diena”, Vadakstes muiža

17. aprīlī 15.00 Lieldienas kopā ar “Ripo auto Brocēnos”, Gaiķu kultūras nams
Radošās darbnīcas: karsto krītiņu gleznas, groziņu pīšana, aproces no ādas, kartiņu pašdarināšana, buru laivu gatavošana un sacensības, olu ripināšana, seju apgleznošana.

17. aprīlī
Lieldienu pasākumi Saldus pilsētā
Lieldienu koncerts Remtes kultūras namā
Lieldienu pasākums bērniem kopā ar biedrību “Ķerot vilni”,  Lutriņu pagasts
Lieldienu pasākumi  Nīgrandes pagastā

Kuldīgas novads

17. aprīlī 15.00 Lieldienas Skrundā, Skrundas kultūras nams
Rotaļas, dziesmas un šūpošanās. Par to gādās Lieldienu zaķis ar saviem draugiem.

17. aprīlī 12.00 skvērā pie Kuldīgas kultūras centra
Lieldienas ar zaķi Ļipaini. Olu krāsošana, vārīšana un ripināšana, Olu plenērs un Olimpiskās spēles.

17. aprīlī 13.00 pie Alsungas kultūras nama  “Lieldienu pasākums”.
Piedalīsies Alsungas kapella “Alsungas spēlmaņi” un folkloras kopa “Suitiņi”. Ripināsim olas, izvēlēsimies skaistāko un stiprāko olu.

17. aprīlī 12.00 pie Ēdoles kultūras nama “Lieldienu aktīvā taka”, ko papildinās dziedātāji un dejotāji. Vārīsim olas, krāsosim olas, minēsim mīklas, šūposimies, olu kaujas, vērtēsim Lieldienu kompozīcijas.

17. aprīlī 12.30 Īvandes muižas parkā
Lieldienu izpriecas lieliem un maziem ar šūpošanos, olu ripināšanu, dažādām jautrām atrakcijām, Lieldienu zupas baudīšanu.

17. aprīlī Kabilē Lieldienu raibie prieki: olu meklēšana, olu ripināšana, jestras atrakcijas un spēles. Līdzi ņemt skaisti krāsotas Lieldienu olas.

18. aprīlī 12.00–15.00 Priedainē Lieldienu Olimpiāde ģimenēm ar bērniem – dažādas spēles, Lieldienu aktivitātes.

18. aprīlī 11.00 Laidos pie “Bitītes”
Teātra izrāde bērniem “Lieldienu jampadracis” ar Leļļu teātri TIMS.

17. aprīlī 12.00 pie Nīkrāces atpūtas centra notiks Lieldienu jampadracis (dažādas jautras svētku aktivitātes bērniem un vecākiem) un Lieldienu tirdziņš, kurā būs iespējams iegādāties gan vietējo mājražotāju, gan kaimiņu pagastu amatnieku un ražotāju produkciju.

18. aprīlī 12.00–14.00 Padurē pie klēts “Lieldienu pasākums”.

17. aprīlī 11.00 Raņķu “Sudmalnieku birzs” estrādē
Draiskošanās un atrakcijas kopā ar Lieldienu zaķiem. Olu ripināšana un meklēšana, zaķu skrējiens visiem, kuriem ir zaķu ausis, krāsotu olu izstāde. Liepājas ceļojošā leļļu teātra izrāde “Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur”. Durbes dārzniecības tirdziņš ar dārzeņu un puķu sēklām, sīksīpoliem un  ziemcietēm.

18. aprīlī 15.00 Rendas estrādē
Jautrās Lieldienu spēles un atrakcijas Otro Lieldienu noskaņās. Radošā darbnīca, olu ripināšana, spēles, rotaļas. Aicinām ņemt līdzi krāsotas olas, labu garastāvokli un vēlmi līdzdarboties. Sliktu laikapstākļu gadījumā pasākums notiks kultūras namā.

17. aprīlī no 10.00 Lieldienu tirgus Rudbāržos
10.00 pie Rudbāržu kultūras nama bērnus iepriecinās Liepājas ceļojošais leļļu teātris “Maska” ar izrādi “Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur”. Pēc izrādes par lustīgu atmosfēru gādās muzikālā apvienība “Neoplāns”.

17. aprīlī 11.00 Mežvaldē pie bērnu rotaļu laukuma;
13.00 Ventas ciema “Bukaišos”;
15.00 Novadniekos pie bērnu rotaļu laukuma – “Lieldienas ciematos”.

17. aprīlī 12.00 pagasta brīvdabas estrādē
“Lieldienu zaķa atskaites sapulce”. Lieldienu zaķa atskaite par izdētajām olām šogad, spēles, viktorīnas, vizināšanās ar zirgiem.

18. aprīlī 15.00 Dižgaiļu parka estrādē “Lieldienu pasākums”.

17. aprīlī 15.00 “Liepu birzī”
Latviešu Lieldienu tradīcijas ar folkloras kopu “Dimzēns” (Jelgava). Iekārsim šūpoles, krāsosim un meklēsim pazudušās olas, noskaidrosim pašu stiprāko olu, veiklāko zaķēnu. Savukārt skaistāko olu varēs pieteikt izstādei! Ņem līdzi jautru noskaņojumu un savu oliņu.

Talsu novads

16. aprīlī 11.00 Lieldienu jampadracis Valdemārpilī, Dupurkalnā
Zaķu skrējiens, lēciens, olu ripināšana, ģimeņu stafetes.

17. aprīlī 11.00-13.00 Lieldienu jampadracis Talsu Tautas nama Radošajā sētā un Talsu Pilsētas laukumā – gaidāmi piedzīvojumi, pārsteigumi un arī brīnumi!
Vairāk var uzzināt ŠEIT.

17. aprīlī 12.00-14.00 Krāsainās Lieldienas Talsu novada muzejā
Šūpošanās, olu ripināšana, zaķu figūru krāsošana, “Olu taka”.
Vairāk var uzzināt ŠEIT.

17. aprīlī 10.00 Lieldienu lustes Laucienē
Rikko leļļu izrāde bērniem. Dziesmas un rotaļas. Olu krāsošana un ripināšana.
Vairāk info ŠEIT.

18. aprīlī 12.00-14.00 “Lustes otrajās Lieldienās” Pļaviņā pie Rojas KC
Leļļu teātra izrāde, akmens olu krāsošana, šūpošanās, piepūšamās atrakcijas, draudzības boršča vārīšana.

18. aprīlī 15.00-17.00 “Lieldienu jampadracis” Lībagos
Kopā ar zaķi Bingu dziesmas, rotaļas, radoša darbošanās.

18. aprīlī 12.00 Lieldienu prieka grozs, Pastendes kultūras namā vai pagalmā
Radošās cirka darbnīcas kopā ar īstiem Lieldienu zaķiem, olu ripināšana.

18. aprīlī 14.00 Zaķim šodien liela diena, Laidzes centra pļaviņā
Olu ripināšana, olu meklēšana, šūpošanās, radošās izklaides.

18. aprīlī 10.00-13.00 “Iespēlēsim Lieldienas Kolkā”, pie Kolkas Tautas nama
Dambretes turnīrs, animācijas filmu programma, lieldienu aktivitātes.

18. aprīlī 12.00 “Oliņ Boliņ”, Strazdes muižas pagalmā
Atrakcijas un stafetes, olu ripināšāna, krāsaino burbuļu lidojums, dziesmas, spēles.

18. aprīlī 12.00 Lieldienu lustes Virbu pagastā
Olu izstāde, putnu būrīšu izgatavošana, vizināšanās ar poniju, Lieldienu zupa, māla darbnīca.

18. aprīlī 11.00-14.00 Lielā diena kopā ar zaķi Bingu, Stendes pilsētas estrādē
Dziesmas, dejas, rotaļas, izjādes ar zirgu, radošās darbnīcas bērniem.
11.00-15.00 Pavasara gadatirgus pie Stendes tautas nama

18. aprīlī 12.00 Liela diena Lieldieniņa, pie Mērsraga tautas nama
Vairāk info ŠEIT.

Tukuma novads

17. aprīlī 11.00-17.00 Lieldienas Jaunmoku pils parkā
Tirdziņš, viktorīna, olu krāsošana, orientēšanās.
Vairāk info ŠEIT.

17. aprīlī 11.00-12.30 Lieldienu lustes “Vēju dārzā”
13.00-17.00 Šlokenbekas muižā
Vairāk info ŠEIT.

17. aprīlī 11.00-16.00 Lieldienu diena Kandavā, pie Kandavas muzeja
Olu krāsošana, ripināšana un citas aktivitātes.
Vairāk info ŠEIT.

17. aprīlī 12.00-17.00 Lieldienas Tukuma pilsētas parkā
Tukuma iedzīvotāji aicināti apmeklēt Lieldienu svinības Tukuma Pilsētas parkā! Godā celsim Lieldienu tradīcijas un rotaļas, krāsosim un ripināsim olas, kā arī baudīsim dažādus priekšnesumus.

17.-18. aprīlī Lieldienas “Abavās”
Iespēja baudīt dažādu dzērienu degustāciju atjaunotajā vīna pagrabā un svinēt svētkus ar Latvijas garšu. Būs arī Lieldienu atrakcijas un radoša darbošanās – olu meklēšanu ābeļdārzā, olu ripināšana, glāžu apgleznošanu. Aicinājums līdzi paņemt savu stiprāko un skaistāko Lieldienu olu, lai izaicinātu uz olu kauju kādu no “Abavas” darbiniekiem. Būs arī nelielas uzkodas gan lielajiem, gan mazajiem.
Vairāk info ŠEIT.

17.-18. aprīlī Pavasara balle “Vienos ziedos”, Slampes kultūras pilī
Pavasara balle Slampē kopā ar Māri Blāzi. Galdiņu rezervācija pa tālruni.
Vairāk info ŠEIT.

18. aprīlī 12.00 un 14.00 Ielec Lieldienu priekā!, Šokolādes muzejs Pūrē
Otrajās Lieldienās Šokolādes muzejā Pūrē Pavasara Pele un Saulainais Zaķis sagatavojuši draudzīgu izkustēšanos, jautrus izaicinājumus, veiklu cilpošanu un, protams, olu ripināšanu. Šokolādes radošajā darbnīcā – siltas šokolādes degustācija un gardu šokolādes kārumu gatavošana. Ņemiet līdzi pašu krāsotās olas: gan to, kas vistālāk ripos, gan skaistāko! Iespēja laimēt šokolādes dāvanas. Pasākuma organizatori aicina uz pasākumu iepriekš pieteikties pa tālruni vai e-pastā.
Vairāk info ŠEIT.

18. aprīlī 12.00-17.00 Lieldienu svinības Jaunpilī, Jaunpils pils
Lieldienu svinēšana Jaunpils pils pagalmā kopā ar “Smaidu darbnīcu”. Īpaši gaidītas būs ģimenes ar bērniem.
Vairāk info ŠEIT.