Atpakaļ

Kolkas pamatskolas skolniece saņem godalgotu vietu zīmēšanas konkursā

1. jūnijā – Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, apbalvoti bērnu zīmējuma konkursa „Manas nākotnes Rail Baltica vilciens Rīgā” uzvarētāji. Kolkas pamatskolā šis mācību gads noslēdzies ar iedvesmojošām un iepriecinošām vēstīm – 4. klases skolniece Samanta Kučere ir viena no konkursa laureātēm, iegūstot 1. vietas godu valsts mērogā un 200 eiro vērtu dāvanu karti Līvu Akvaparkā. Godalgoto vietu un labākie zīmējumi tiks eksponēti arī pilsētvidē.

Zīmējumu konkursu rīkoja pilnsabiedrība „Bererix” kopā ar Rail Baltica projekta īstenotāju Latvijā – uzņēmumu „Eiropas Dzelzceļa līnijas” un a/s „Rīgas starptautiskā autoosta” un tajā tika iesūtīti vairāk nekā 500 darbu no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem.

Konkurss tika rīkots ar mērķi, lai aicinātu bērnus un jauniešus radošā procesa laikā aizdomāties un savos darbos atspoguļot, kāds tuvējā nākotnē varētu izskatīties Latvijas galvaspilsētas Rīgas centrs, kurā pēc pārbūves kursēs jaunais Rail Baltica ātrvilciens.

Konkursā piedalījās Latvijas skolu, pirmsskolas izglītības iestāžu, kā arī interešu izglītības iestāžu audzēkņi vecumā līdz 18 gadiem.

Visus iesūtītos darbus vērtēja konkursa žūrija un trīs vecuma grupās apbalvoja labāko darbu autorus ar balvām no Latvijas labākajām, iecienītākajām bērnu un jauniešu atrakciju un atpūtas vietām. Zīmējumu konkursa žūrija – gleznotājs un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs, māksliniece un vairāku bērnu grāmatu ilustrāciju autore Gita Treice, pilnsabiedrības „Bererix” izpilddirektors Guntis Āboltiņš-Āboliņš, „Bererix” arhitektūras un ainavas dizaina koordinatore Emīlija Vanluka, Rail Baltica projekta īstenotāja Latvijā „Eiropas Dzelzceļa līnijas” sabiedrisko attiecību komandas pārstāve Dace Andersone, a/s „Rīgas starptautiskā autoosta” valdes priekšsēdētāja Vaira Gromule – novērtēja bērnu un jauniešu atsaucību un iesūtīto darbu profesionalitāti, augstvērtīgo pieeju un vispusīgo fantāziju.

„Man ļoti patīk skolēnus iesaistīt dažādos zīmēšanas konkursos – tā bērniem ir lieliska iespēja iegūt vērtīgu pieredzi un sevi apliecināt, kā arī audzēkņu sasniegumi ir ļoti laba motivācija mērķtiecīgam turpmākam darbam. Šajā konkursā darbi bija jāiesniedz A4 vai A3 izmērā un tas varēja būt veidots jebkurā tehnikā, bet tā radīšanā nedrīkstēja izmantot datoru. No Kolkas pamatskolas piedalījās 2., 3., 4. un 7. klases skolēni, tāpat konkursam atsaucās vairāki mūsu pirmsskolas izglītības iestādes sešgadnieki. Man ir liels prieks iedvesmot un strādāt ar talantīgiem audzēkņiem, veicināt viņos mākslas mīlestību, kā arī radošo potenciālu. Šajā gadījumā ideja, ko gleznot, Samantai neradās uzreiz, bet, ļaujoties sava prāta plūdumam, sekoja baltas krāsas otas triepieni uz melnas lapas fona, un tas izrādījās ļoti veiksmīgs salikums,” stāsta Kolkas pamatskolas vizuālās mākslas skolotāja Sindija Stanke.