Atpakaļ

Kuldīgā sākas skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur Kuldīgā”

0

No šodienas līdz svētdienai Kuldīgā notiek skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur Kuldīgā”, informēja festivāla organizatoru pārstāve Lelde Kristiāna Paeglīte.

Festivāla programma veidota tā, lai trīs dienās Kuldīgā koncentrētu atzinību guvušus Latvijas kultūras un skatuves mākslas notikumus – koncertus un izrādes – mūsdienīgos izpildījumos.

Festivālā viesosies Sonora Vaice, Dailes teātris, Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris, Valmieras drāmas teātris, Latvijas Leļļu teātris, Liepājas Leļļu teātris, stand-up komēdijas apvienība “Comedy Latvia”, Kristapa Rasima radošā apvienība “Rupuči”, kā arī režisores Lienas Šmukstes sajūtu teātris.

Šovakar Kuldīgas Mākslas namā festivāls sāksies ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra koncertuzvedumu pēc izrādes “1900. Leģenda par pianistu”, kurā piedalās dziedošais aktieris Maksims Busels un pianists Uldis Marhilēvičs.

Festivāls gadu gaitā rosinājis jo īpaši gados jaunākās auditorijas iesaisti, apmeklējot kultūras notikumus, tāpēc arī šogad mazākajiem skatītājiem kopā ar ģimenēm tiks piedāvāti trīs dažādi notikumi. Liepājas Leļļu teātris viesosies ar sensoru izrādi-rotaļu vizmazākajiem “Es un mana mamma”, Latvijas Leļļu teātris vedīs izrādi “Tuntuļu Jurītis”, savukārt aktieris Kristaps Rasims ar savu apvienību “Rupuči” piedāvās joku un spēļu izrādi ģimenēm “Mācīsimies latgaliešu valodu!”.

Uz Kuldīgu šogad dosies arī Vidzemē plašu atzinību ieguvušā Valmieras vasaras teātra festivāla šī gada jauniestudējumu – režisora Toma Treiņa izrāde “Rinda” ar Valmieras drāmas teātra aktieru dalību. Tāpat būs iespēja redzēt Dailes teātra izrādi “Elpa”, kas “Spēlmaņu nakts 2019/2020” saņēma vairākas nominācijas, no kurām arī divas balvas.

Festivāls noslēgsies Kuldīgas Mākslas namā, kurā izskanēs operdziedātājas Vaices koncerts.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.