Atpakaļ

Leģendu naktī Durbes pilī notiks vēsturisko tērpu parāde un komponistes Alises Rancānes skaņu instalācijas

Sestdien, 29.oktobrī, plkst.18 Tukumā, Durbes pilī, notiks Leģendu nakts, kurā galvenais vadmotīvs būs laiks un tā ritējums, informēja Tukuma muzeja pārstāvji.

Apmeklētājiem ar Durbes pils pulksteņu palīdzību būs iespēja iesaistīties īpašā spēlē, skatīt vēsturisko tērpu krāšņumu no Tukuma muzeja krājuma un iepazīt nozīmīgas personības, kas saistītas ar Durbes pils vēsturi. Arī apmeklētāji tiks rosināti ģērbties tādos tērpos, kas palīdz iejusties pils gaisotnē.

Leģendu nakts centrālais objekts būs Laika rats, kuru kā skaņu instalāciju veido laikmetīgās mūzikas komponiste Alise Rancāne. Viņa skaņu instalācijā izmantos mūziku, kuru radīja pandēmijas laikā tieši Durbes pilij sadarbībā ar Tumes jaukto kori, koklētāju Māru Rāznu un diriģentu Rūdolfu Bacānu. Skaņu instalācija liks atdzīvoties Durbes pils pulksteņiem.

Galvenais komponistes Rancānes iedvesmas avots ir pieci pulksteņi, kuri darināti klasicisma, bīdermeijera un eklektikas stila formās 19.gadsimtā Francijā, Anglijā un Skotijā un apskatāmi Durbes pils ekspozīcijās.

Piemēram, arkveidīgais 19.gadsimta galda pulkstenis ir bijis Aizupes barona Paula fon Hāna īpašumā, bet šobrīd rotā sarkano salonu Durbes pilī, kur rodamas atsauces uz grāfa Johana (Žanno) fon Mēdema laiku.

Vēsturisko tērpu parādē, kas sāksies plkst.18.30, būs iespēja novērtēt muzeja kolekciju, kurā ieraugāmas rokoko, ampīra, bīdermeijera, neorokoko, eklektikas un jūgenstila laika tendences vīriešu un sieviešu apģērbu modē un arī izzināt romantiskus, laimīgus un mazāk laimīgus, un pat traģiskus stāstus par katra tērpa prototipu.

Leģendu naktī varēs pētīt arī zvaigžņu karti un zvaigžņu globusu, piedalīties radošajā darbnīcā un spēlēs, un arī baudīt zāļu tējas, izzinot to veselīgo iedarbību, un pagaršot dažus gardumus, kas gatavoti pils ķēķī.

Leģendu nakts ir Latvijas piļu un muižu asociācijas ikgadējs pasākums, kas notiek jau 11.reizi.