Atpakaļ

Liepāja aicinājums uz atbalsta pasākumu Ukrainai

Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina ikvienu liepājnieku piektdien, 24. februārī, pulcēties pie Liepājas Universitātes ēkas, Lielajā ielā 14, lai vienotos atbalstā Ukrainas tautai saistībā ar Krievijas izraisīto karu, kas ilgst visu pēdējo aizvadīto gadu.

24. februārī apritēs tieši gads kopš Krievijas nežēlīgā iebrukuma un kara uzsākšanas Ukrainā. Lai atbalstītu mūsu kaimiņus un tās iedzīvotājus, 24. februārī pie Liepājas Universitātes ēkas visas dienas garumā norisināsies atbalsta pasākums. Tā būs iespēja ikvienam liepājniekiem atnākt un būt kopā, piedalīties dažādās atbalsta akcijās, noklausīties Liepājas mūziķu koncertu un būt vienotiem savā atbalstā Ukrainas tautai.

Pulcējoties uz pasākumu Ukrainas atbalstam, liepājnieki pievienosies tiem miljoniem citu valstu iedzīvotāju, kuri pēdējā gada laikā ukraiņiem ir snieguši gan praktisku, gan emocionālu atbalstu.

Aktivitātes pie Liepājas Universitātes sāksies jau pa dienu. Būs iespēja gan klausīties ukraiņu mūziku, apskatīt Liepājas muzeja filiāles “Liepāja okupāciju režīmos” sagatavoto digitālo izstādi “Sagrautā Liepāja. Sagrautā Ukraina”, gan piedalīties ziedojuma akcijā sadarbībā ar “Tabitas sirdi”, gan arī vēl citās aktivitātēs.

Pasākuma laikā iedzīvotāji aicināti ziedot parafīnu vai sveces ierakumu sveču izgatavošanai, zeķes, cimdus un pirmās palīdzības medicīnas preces (piemēram, pārsienamie materiāli). Atgādinām, ka zeķēm, cimdiem un medicīnas precēm jābūt nelietotām. Būs iespēja arī noziedot naudas līdzekļus, kas visi tiks izlietoti Ukrainas atbalstam.

Vakara koncerts sāksies plkst. 19.00, kurā Liepājā iemīļoti mūziķi izpildīs dažādas dziesmas, pasākumu vadīs dziesminiece Maija Kalniņa.

Liepājas pašvaldība atgādina – mēs nedrīkstam pierast pie tā, ka tepat kaimiņzemē notiek karš; mums jādodas ārā un jāparāda, ka gaidām Ukrainas uzvaru un valsts neatkarību! Tiekamies 24. februārī pie Liepājas Universitātes!