Atpakaļ

Liepājā Hoijeres viesu namā atkal ceps maizi

Sestdien, 18. februārī, sākot no plkst. 13 līdz 16 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” Kungu ielā 24 aicina uz “Maizes dienu”, piedāvājot iespēju nogaršot turpat, manteļskursteņa maizes krāsnī ceptu maizi, iepazīties ar maizes cepšanas procesu un muzeja vēsturiskajiem interjeriem, kā arī nobaudīt kādu gardu rikti un muzikālu noskaņu “Hoijeres krogā”.

18. februāra sestdienā manteļskursteņa maizes krāsns tiks iekurta plkst. 13 un gatavie kukulīši gan nogaršošanai, gan iegādei būs pieejami plkst. 16. Šoreiz par muzikālo noskaņu “Hoijeres krogā”, sākot ar plkst. 15 parūpēsies etnomūziķis un akardeonists Ēriks Zeps, kura saknes ir Latgalē un kuru visbiežāk var sastapt ar akordeonu, basām kājām vai vilnas zeķēs.

Gan grupā “Rikši” un “TKP / tā kā pērn”, gan individuāli Ērika mērķis ir popularizēt tautasdziesmu un pasniegt to mūsdienu mūzikas mērcē. Salīdzinoši nesen kļūstot par liepājnieku, paralēli darbam koncertzālē “Lielais Dzintars” un studijām, Ēriks regulāri koncertē, vada danču un sadziedāšanās vakarus, dažādās klātienes un attālinātajās meistarklasēs iedvesmojot arī latviešu diasporu.

Apmeklētājiem, kuri līdz šim vēl nav viesojušies Hoijeres namā, “Maizes dienas” apmeklējumu iespējams apvienot ar muzeja apskati gan iepriekš piesakot un rezervējot apmeklējumu zinošu stāstnieku (gidu) pavadībā – zvanot pa tālruni: 29 905 180, gan individuāli visas dienas garumā.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas interjera muzeja mājas lapas un sociālo tīklu kontos.