Atpakaļ

Liepājā notiks darbnīca “Laikmetīgā māksla – kā to padarīt pieejamāku reģionos?”

0

Šodien un rīt Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Rīgas cirka starptautiskā projekta “Cirks klimatam” radošā komanda pulcēs Latvijas reģionu kultūras nozares profesionāļus uz darbnīcu “Laikmetīgā māksla – kā to padarīt pieejamāku reģionos?”,  informē komunikācijas un kopienas projektu vadītāja Maija Krastiņa.

Radošās darbnīcas “Laikmetīgā māksla – kā to padarīt pieejamāku reģionos?” pamatmērķis ir rast metodes, lai padarītu laikmetīgo un eksperimentālo mākslu izprotamāku un pieejamāku Latvijas sabiedrībai un dažādām kultūras patērētāju vecumu grupām Latvijas reģionos. Darbnīcās piedalīsies kultūras nozares profesionāļi no Brocēniem, Cēsīm, Jaunpils, Liepājas, Saldus, Smiltenes, Talsiem, Valmieras un Ventspils.

Darbnīcas laikā tiks kopīgi aplūkoti dažādi šī mērķa sasniegšanas veidi, piemēram, kā sasniegt jaunas mērķauditorijas grupas, kā pasniegt un kādas metodes pielietot, lai uzrunātu izvēlēto auditoriju, un kā padarīt eksperimentālo un laikmetīgo mākslu pieejamāku un izprotamāku. Īpaša uzmanība tiks veltīta ilgtspējībai mākslas jomā un tam, kā māksla var kalpot kā praktisks rīks, lai veicinātu pārmaiņas sabiedrībā gan vietējā, gan plašākā mērogā.

Darbnīcā piedalīsies kultūras nozares profesionāļi un darbinieki – producenti, projektu vadītāji un koordinatori, kuratori, kultūras rezidenču, kultūras namu, centru, institūciju un organizāciju pārstāvji, kā arī citi kultūras jomas darbinieki, kuri ikdienā savu darbību lielākoties veic tieši Latvijas reģionos.

“Cirks klimatam” ir projekts, kas tapis “Rīgas cirka” sadarbībā ar Norvēģijas ilgtspējīgā cirka apvienību “Acting for Climate”.

Projekta “Cirks klimatam” vadītāja Ieva Ozoliņa skaidro, ka viens no laikmetīgās mākslas mērķiem ir urdīt, uzdot jautājumus un veicināt pārdomas par dažādiem procesiem un aktualitātēm. Projekts “Cirkls klimatam” mākslu redz kā mediju, caur kuru uzrunāt un aizraut, lai runātu, piemēram, par vides un klimata problēmām.

“Šajā darbnīcā, kopdarbojoties ar kolēģiem no dažādiem Latvijas reģioniem, mēs ceram padarīt eksperimentālo un laikmetīgo mākslu pieejamāku un izprotamāku, un caur to arī veicināt sarunas par dažādiem sabiedrībai svarīgiem jautājumiem,” pamato Ozoliņa.

“Priecājamies, ka ar šādām darbnīcām varam stiprināt sadarbību ar partneri kā Rīgas cirks, kas, tāpat kā mēs, redz laikmetīgās mākslas vērtību Latvijas kultūrtelpā un nepieciešamību to stiprināt reģionos. Patlaban var novērot, cik nozīmīga ir sabiedrības izpratne par laikmetīgo mākslu, tieši tādēļ par tās lomu ir jārunā plašāk,” norāda Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” vadītājs Timurs Tomsons.

Darbnīcas vadīs norvēģu mākslinieku apvienības “Acting for Climate” biedri, laikmetīgās dejas un cirka mākslinieki: dejotājs Amunds Bentsens no Dānijas un laikmetīgā cirka mākslinieki Emma Langmoena un Abigeila Vinsvolda no Norvēģijas un Mikēle de Riu no Itālijas.

Viņu izstrādātās metodes papildinās arī vieslektori no Latvijas – kultūras producente un fonda “Initium” valdes priekšsēdētāja Ieva Niedre, vizuālās mākslas un performanču māksliniece Anda Lāce, un režisors un dramaturgs Jānis Balodis, lai veicinātu pieredzes apmaiņas bagātību un aktualizētu tieši ar Latviju saistītās tēmas šajos jautājumos.

“Acting for Climate” mākslinieku mērķis ir darbnīcas laikā radīt atvērtu telpu diskusijām, lai veicinātu nozares profesionāļu savstarpējas pieredzes apmaiņu un kopīgi izstrādātu praktiskas metodes, kuras dalībniekiem pielietot savā darbībā arī turpmāk.

Projekts “Cirks klimatam”, radīts kā satikšanās platforma jauniešiem, māksliniekiem un vides ekspertiem, lai caur dejas, cirka un vizuālo mākslu runātu par klimata pārmaiņu tēmu. Projektu “Cirks klimatam” finansē no Eiropas ekonomikas zonas granta un Latvijas valsts budžeta un tā kopējā summa ir 231 636 eiro. Pateicoties šim finansējumam Rīgas cirks un “Acting for Climate” var sadarboties, lai ne tikai apvienotu dažādus nozaru pārstāvjus, bet arī kopīgi līdzdarbotos ar jauniešiem vesela gada garumā.

Projekta realizācijas laiks ir no pagājušā gada 1.marta līdz šā gada 31.jūlijam.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.