Atpakaļ

Liepājā notiks dziesminieku festivāls “Austrasdienas”

No šodienas līdz 5.martam Liepājā, mākslas galerijas “Romas dārzs” Berči zālē notiks dziesminieku festivāls “Austrasdienas”, informē Austras biedrības projektu vadītāja Inese Muižniece.

Dziesminieces Austras Pumpures audzēkņi, draugi un domubiedri – Austrasbērni – klausītājiem sagatavojuši trīs koncertprogrammas – Austrasbērnu autordziesmu koncertu, Imanta Kalniņa dziesmu programmu un “Mīļdziesmiņas” – koncertu ģimenēm ar bērniem un sadziedāšanos latviešu tautasdziesmās.

“Austrasdienas” – tā ir tradīcija, kas izveidojusies godinot un sveicot vārda dienā dziesminieci Pumpuri. Viņa pati gan savulaik uzstāja, ka tie ir svētki visiem – lai tas esot tāds kā dziesminieku festivāls.

“Austrasdienas” notiek nu jau vairāk nekā 30 gadus – Liepājā, Rīgā un, ja ir uzaicinājumi, tad arī citās Latvijas pilsētās. Koncertu rīkotāji laika gaitā mainījušies, tie bijuši vairāki, taču “Austrasdienu” idejas autore ir mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” organizatore Tija Auziņa. Lai arī “Austrasdienu” koncertu daudzums un formāts laiku pa laikam mainījies, vienmēr tiek saglabāta siltā kopā būšanas sajūta, Austrasbērnu pulcēšanās un muzicēšana martā.

Šovakar plkst.19 klausītāji aicināti iepazīt Austrasbērnu pašu radītās dziesmas – skanēs gan labi zināmās, jau iepazītās kompozīcijas, gan mazāk dzirdētu autoru dziesmas.

Savukārt, sestdien, 4.martā, plkst.18, Austrasbērni būs sagatavojuši klausītājiem sev tuvās un savulaik Austrai tik nozīmīgās Imanta Kalniņa dziesmas. Festivāla noslēgumā, svētdien, 5.martā, plkst.13 Austrasbērni uz koncertprogrammu “Mīļdziesmiņas” aicina ģimenes ar bērniem – koncertā skanēs gan Austrasbērnu radītās dziesmas pašiem mazākajiem, gan latviešu tautasdziesmas.

“Austrasdienas” mūziķiem ir brīvprātīgs pasākums, kas balstās satikšanās priekā. Šoreiz koncertos muzicēs Kristīne Locika, Kristaps Sudmalis, Uldis Ozols, Arnis Miltiņš, Laine Ligere-Stengrevica, Eduards Cauna, grupa “Jumis”, Jānis Rūcis, Simona Rača-Rūce, Inese Muižniece, Aigars Burģelis, Melisa Debora Kaškura, Nora Ķibilda-Kinna, Maija Kalniņa, Roberts Dinters, Zanda Štrausa, Ilona Bogomola, Zane Daugule, Māris Salējs, Jana Egle, Ilze Kovere, Līga Šīrona, Andris Davidons, Gunita Maršale, Dace Gulbe, Aina Kivilande, Sandra Kalna, Līga Stepīte, Vita Krūmiņa, Sanita Stepena, Aiga Zeme, Vita Dambe, Uldis Kļaviņš, Dina Preisa, Elīna Stepīte, Uldis Šēns un citi.

Festivālu rīko Austras biedrība un radošās telpas “Austras istaba” pārstāvji, atbalsta mākslas galerija “Romas dārzs”.

Ieeja par ziedojumiem Austras biedrībai Austras Pumpures dzīvokļa uzturēšanai un labiekārtošanai dziesminieku audio ierakstiem, nakšņošanai un mēģinājumiem.