Atpakaļ

Liepājā, pensionāru dienas centri aicina seniorus uz saturīgu kopēju brīvā laika pavadīšanu

Jaunajā gadā ar aktīvu rosību turpina darbu abi Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Pensionāru dienas centri Klaipēdas ielā 96a un Karostā, Ģenerāļa Baloža ielā 1, aicinot jaunus dalībniekus dažādos pulciņos un uz kopīgu laika pavadīšanu senioriem rīkotajos kultūras pasākumos un tikšanās reizēs ar interesantiem cilvēkiem un pašvaldības pārstāvjiem.

Pensionāru dienas centrs Klaipēdas ielā 96a atvērts apmeklētājiem darba dienās no plkst. 11.00–17.00. Šeit darbojas seši pašdarbības pulciņi un notiek sporta aktivitātes, uz kurām iespējams pieteikties arī jauniem dalībniekiem: vokālais ansamblis “Kurzemīte”, mūsdienu deju kopa “ Rietumvējš”, kulinārijas pulciņš, galda spēļu klubiņš, vingrošanas un nūjošanas nodarbības.

Vienu vai divas reizes mēnesī notiek arī plašāki pasākumi dienas centra lielajā zālē, kur aicināts ikviens interesents bez iepriekšējas pieteikšanās. Piektdien, 20. janvārī plkst. 13.00 Pensionāru dienas centrā 90 gadu jubileju muzikālā pēcpusdienā atzīmēs akordeonists, ilggadējais mūzikas pedagogs un joprojām aktīvs mūziķis Aleksandrs Ļebedevs, kurš muzicēs kopā ar Aleksandra kvartetu.

6. februārī plkst. 13.00 pie senioriem viesosies Liepājas Valstspilsētas pašvaldības Domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, kurš iepazīstinās ar pašvaldības un pilsētas attīstības aktualitātēm 2023. gadā, bet 14. martā plkst. 13.00 par sociālās palīdzības iespējām un senioriem svarīgām aktualitātēm informēs Sociālā dienesta Sociālās palīdzības daļas vadītāja Dace Lagzdiņa.

14. februārī plkst. 13.00 populārais ceļotājs un stāstnieks Žigimants Krēsliņš seniorus aizvedīs neklātienes ceļojumā uz Havaju salām, bet 7. martā, Starptautiskās sieviešu dienas priekšvakarā plkst. 13.00 notiks Imanta Ziedoņa mīlestības dzejai un no tās radītajai mūzikai veltīta svētku pēcpusdiena “Bez mīlestības nedzīvojiet” , kurā uzstāsies dzejniece Irma Markopa, muzicēs Andris Kristons un Edmunds Talalass. Plašāka informācija pie centra vadītājas Astrīdas Vērdiņas pa tālruni: 26 626 583.

Karostā pensionāru dienas centrs darbojas sociālajā dzīvojamā mājā Ģenerāļa Baloža ielā 1 katru darba dienu no 10.00 -16.00, kur apkārtējo mikrorajonu un arī citi Liepājas seniori tiek aicināti aktīvi iesaistīties gan pašdarbības pulciņos, gan kopīgi pavadīt brīvo laiku ārpus mājas ar citiem domubiedriem.

Otrdienās no 12.00 līdz 13.00 darbojas līnijdeju pulciņš, kuru vada Inguna Zvaigzne, trešdienās no 11.00 līdz 14.00 – novusa spēles pulciņš, kuru vada mājas darbiniece Diāna Freimane, kura pati savos cienījamos gados var lepoties ar vairākkārtējiem Latvijas čempiones un Liepājas sporta laureātes titulu novusā. Savukārt no 14.00 līdz 15.00 notiek tējas dzeršanas klubiņš, kur katrā nodarbībā tiek degustēta kāda pašu gādāta tēja un apspriesta tēma par šīs tējas labvēlīgo ietekmi uz cilvēka veselību.

Ceturtdienas centrā ir visaktīvākās, kad notiek trīs nodarbības – no 12.00 līdz 13.00 līnijdejas, no 12.30 līdz 13.30 nūjošana, kad seniori dodas kopējos pārgājienos uz Beberliņiem un jūrmalu, bet no 14.00 līdz 16.00 – rokdarbu radošās darbnīcas, ko vada sociālā darbiniece Līga Otrupe, no otrreizējiem materiāliem veidojot dažādas interesantas un praktiskas lietas. Karostas pensionāru dienas centru apmeklē kopumā ap 50 senioru ne tikai no apkārtējiem mikrorajieniem, bet brauc pat interesenti no Ezerkrasta un citām pilsētas vietām.

Pieteikties un iegūt plašāku informāciju par Karostas pensionāru dienas centru iespējams pa tālruni: 65 674 590.