Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Liepājas 17.–19.gs. interjera muzejs saņem “Eksporta un inovācijas balvu 2022”

Liepājas muzeja filiāle “Liepājas 17.–19.gs. interjera muzejs” “Hoijeres kundzes viesu nams” ieguvis “Eksporta un inovācijas balva 2022” balvu un atzīts kā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu un pašvaldības iestāžu grupā.

Liepājas 17.–19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” uzņem apmeklētājus no šī gada 12. marta, un nepilna gada laikā ir sevi apliecinājis kā inovatīvu, neparastu un aizraujošu objektu Latvijas tūrisma produktu piedāvājumā.

“Eksporta un inovācijas balva 2022” laureātu ceremonija norisinājās 14. decembrī atjaunotajā Rīgas cirka ēkā, kur pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja konkursa patrons – Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Balvu “Hoijeres kundzes viesu namam” kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” pasniedza Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns.

Balva šogad kopumā tika pasniegta piecās kategorijās – “Eksporta līderis”, “Eksporta jaunpienācējs”, “Inovācijas čempions”, “Eksporta čempions” un “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts”.

Kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” uzvarētājs tika izvēlēts atklātā konkursā, pašā tūrisma objektā viesojoties arī neatkarīgai ekspertu žūrijai. Balvas kategorijas izvērtēšanā tika izvērtētas tādas kvalitātes kā – vai tūrisma produkts pēdējo divu gadu laikā ir ieviesis tirgū jaunu tūrisma produktu, kurš ir ilgtspējīgs, inovatīvs, kvalitatīvs un ar augstu pievienoto vērtību, nodrošinot tūristu iesaistes iespēju, un, vai ir piemērots arī ārvalstu tūristu vajadzībām.

“Eksporta un inovācijas balva 2022” konkursa mērķis ir novērtēt un izcelt uzņēmumus, kuri sniedz būtisku ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā, eksportējot preces un pakalpojumus, ieguldot inovācijās, kā arī radot augstas pievienotās vērtības preces un pakalpojumus.