Atpakaļ

Liepājas autores Zanes Zustas grāmata- “UCIPUCI meklē mājas” izdota visās Baltijas valstīs

Bērnu iemīļotais tēls UCIPUCI, kuru radījusi rakstniece Zane Zusta, šoruden pārsteidz ar vairākiem jaunumiem – grāmata “Ucipuci meklē mājas” nule kā izdota Igaunijā, radīts jauns produkts bērniem – lasāmā un darbošanās grāmatiņa “UCIPUCI raksta vēstules”, kā arī LMT viedtelevīzijā bērnus priecēs jau trešā UCIPUCI raidījuma aizraujošā sezona.

“Esmu gandarīta, ka Ucipuci turpmāk runās ar bērniem arī igauniski,” ar prieku uzsver rakstniece Zane Zusta un piebilst, ka grāmatai “Ucipuci meklē mājas” iznākot Igaunijā, beidzot aptvertas visas Baltijas valstis, bet citviet grāmatu joprojām var lasīt arī Ķīnā un Maķedonijā. Igaunijā grāmatu “Ucipuci meklē mājas” izdod viena no lielākajām Igaunijas izdevniecībām ar lielāko grāmatnīcu tīklu – “Rahva Raamat” un tā pieejama jau pārdošanā. Pūcītes piedzīvojumus uz igauņu valodu tulkojusi Ilze Tālberga un tā izdota ar Latvian Literature granta līdzfinansējumu.

Savukārt Latvijas bērnus UCIPUCI priecēs ar jaunu darbošanās grāmatu – “Ucipuci raksta vēstules”. Rotaļu pūcīte vasaru pavadījusi aizraujošā nometnē, bet, lai nepazaudētu lieliskās atmiņas, katram sastaptajam jaunajam draugam, viņa raksta sirsnīgu vēstuli. “Bērnībā man ļoti patika rakstīt un saņemt vētules, tāpēc ceru, ka ar šo grāmatiņu, arī mūsu jaunā paaudze varētu kaut mazliet izbaudīt šo sajūtu. Dažreiz pat lasīt svešas vēstules ir pat vēl aizraujošāk,” uzsver grāmatas autore Zane Zusta. “Ucipuci raksta vēstules” saglabā UCIPUCI grāmatu vienojošo elementu – izziņu un interakciju, tāpēc šoreiz UCIPUCI pārsteidz ar to, ka katru no vēstules varoņiem var izveidot 3D papīra rotaļlietas formā un ar to spēlēties. Šobrīd grāmata pieejama www.iddea.lv, bet pavisam drīz tā būs pieejama tirdzniecībā visos lielākajos grāmatnīcu tīklos.

Savukārt UCIPUCI bērnu raidījums, kurus bez maksas var skatīt LMT viedtelevīzijā un ko iedzīvina aktieri Līga Kausa un Oskars Florencs-Vīksne, šoruden piedzīvos jau trešo sezonu. No 2.septembra iemīļoto bērnu varoņi atgriežas ar sešām sērijām, kurās abi draugi nokļūs “mazo lieto pasaulē” un ciemosies pie putekļiem, cukura, skudrām un citiem sīkiem radījumiem. Katra ap astoņas minūtes garā UCIPUCI sērija ir atklājumiem bagāts, interaktīvs un izzinošs piedzīvojums skatītājiem vecumā no trīs līdz astoņiem gadiem, kuru var vērot arī ar surdotulkojumu, ko nodrošina surdotulce Elza Veismane.

“Līdz ar jauna skolas gada sākšanos arī Ucipuci un Krišs dodas apgūt jaunas zināšanas un atklāt dažādus brīnumus. Ja iepriekšējās sezonās bērnu iemīļotie varoņi palīdzēja apgūt plašo pasauli, jaunajās sērijās tie atgādinās, ka nav nenozīmīgu lietu, lai cik tās būtu sīkas. Katrai radībai ir sava nozīme, un reizēm šķietami niecīgi radījumi var paveikt lielas lietas! To arī mēs, LMT, ik dienu redzam savā darbā, atklājot jaunus inovāciju un tehnoloģiju apvāršņus, kur maza detaļa var mainīt visu. Tāpēc savā ziņā esam tādi paši pētnieki un atklājēji kā Ucipuci un Krišs, un tāpēc priecājamies, ka viņi mīt tieši LMT Viedtelevīzijā!” saka LMT prezidents Juris Binde.

Zanes Zustas bērnu grāmatas “Ucipuci meklē mājas” un “Ucipuci domā ārpus kastes” tikušas nominētas skaistāko grāmatu konkursā “Zelta ābele”, Latvijas literatūras gada balvai, Jāņa Baltvilka balvai, turklāt UCIPUCI iemantojusi popularitāti ne tikai grāmatās, bet arī uz Liepājas leļļu teātra skatuves Ģirta Šoļa režijā un pati savā žurnālā. UCIPUCI raidījumu radījuši “Wind Films” režisori Jānis Romanovskis un Juris Gogulis, ilustratore Evija Timma-Novika, animators Jānis Zurģis, komponists Arnis Račinskis, opertori Ģirts Ceriņš un Jānis Romanovskis (arī montāžas režisors), skaņu operators Nauris Būda, skaņu apstrāde veikta studijā MUTE. UCIPUCI sērijas ikviens no jebkuras vietas pasaulē var skatīties LMT Viedtelevīzijā un internetā.