Atpakaļ

Liepājas dzimšanas dienai par godu pilsētā būs apskatāmi izgaismoti objektu

No šodienas līdz svētdienas vakaram laikā no plkst.19 līdz 23 Liepājā par godu pilsētas 398.dzimšanas dienai norisināsies gaismas pastaiga “Izgaismotā Liepāja”,  informē pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Liepājnieki un pilsētas viesi varēs aplūkot gaismu pārvērsto pilsētu un kājām izstaigāt aizraujošu gaismas objektu maršrutu. Gaismas objektus veidos zināmi un atzīti gaismas un video mākslinieki no visas Latvijas.

Šī gada pastaigas “Izgaismotā Liepāja” vadmotīvs, par kuru reflektēs gaismu mākslinieki, ir Liepājas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 tematiskā līnija “Pilsēta paradokss”, piebilst Lazdāne.

Pastaigā “Izgaismotā Liepāja” būs apskatāmi 17 gaismas objekti, tāpat būs izgaismots arī Liepājas radio un televīzijas centra tornis Celtnieku ielā 6/8. Jūras spēki ar lāzeriem un gaismām Liepājas karoga krāsās izgaismos divus kuģus 84.piestātnē, kā arī elektroniskajā displejā varēs redzēt īsus video par Jūras spēku veicamajiem uzdevumiem un dienesta gaitu.

Iepazīties ar pastaigas maršrutu un objektu aprakstiem var, sekojot saitei  “https://ej.uz/izgaismota_liepaja”.

Tāpat gaismas pastaigas “Izgaismotā Liepāja” laikā notiks video projekciju grafikas konkurss “Pilsēta paradokss”, kurā aicināti piedalīties Latvijas video mākslinieki un grafiķi, multimediju nozares studenti, jaunieši, kas strādā ar video grafiku un citi interesenti.

Video projekciju grafikas konkursā izrādītos darbus vērtēs pasākuma “Izgaismotā Liepāja” apmeklētāji balsojuma vietnē “gaismasstasti.lv”. Uzvarētājs saņems stipendiju 500 eiro vērtībā.

Paredzētas arī ekskursijas gida pavadībā šovakar un svētdienas vakarā plkst.19 latviešu valodā, savukārt 18.martā plkst.19 latviešu un angļu valodā. Tikšanās pie Liepājas Universitātes, Lielajā ielā 14. Dalība bez maksas.

Par īpašiem piedāvājumiem parūpējušies arī Liepājas restorāni un kafejnīcas.