Atpakaļ

Liepājas koncertzālē valsts svētkus atzīmēs kopā ar grupu “Latvian Voices” un pianistu Zariņu

0

Šodien Valsts svētku koncertā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” skanēs latviešu akadēmiskās un tautas mūzikas pērles mūsdienu “a capella” grupas “Latvian Voices”, pianista Reiņa Zariņa un Liepājas Simfoniskā orķestra sniegumā, uzzināja pašvaldībā.

Ieskandinot Latvijas 104.gadadienu, šodien, 17.novembrī, plkst.19 klausītājus kā klātienē, tā tiešraidē priecēs gan aizraujoša un reti dzirdēta klasika, gan skaņdarbi pavisam jaunās aranžijās diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā.

Koncertu atklās komponistes Ilonas Breģes “Koncertuvertīra simfoniskajam orķestrim”.

Zariņš kopā ar orķestri izpildīs Latvijas mūzikas virzītājspēka, izcilā komponista Jāņa Mediņa pirmo un vienīgo “Klavierkoncertu”. Tas uzskatāms par hitu, taču Latvijā pēdējo reizi izpildīts pirms 12 gadiem.

Īpašu etnofolka un simfoniskās mūzikas saplūsmi koncerta otrajā daļā apmeklētājiem atklās vokālais ansamblis “Latvian Voices”, kas kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri izpildīs grupas izdaudzināto tautasdziesmu ciklu “Latvietes mīts”, sola koncerta rīkotāji. Gadu gaitā šis darbs pārtapis no “a capella” skanējuma līdz koncertuzvedumam, kurā tautasdziesmām pievienojušies latviešu dzejnieču dzejoļi. Valsts svētku koncertā tas iegūs bagātīgu orķestra skanējumu grupas dalībnieces, komponistes Lauras Jēkabsones aranžijā.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.