Atpakaļ

Liepājas muzejā atklās Alises Mediņas un Valērija Baidas kopizstādi “Dzīve ir brīnums”

Šodien plkst.17 Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē Kūrmājas prospektā 16/18 tiks atklāta divu spilgtu gleznotāju – Alises Mediņas un Valērija Baidas – kopizstāde “Dzīve ir brīnums”, informēja Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Millere.

Gleznu autoru izvēle nosaukt izstādi “Dzīve ir brīnums” nav nejauša. Tā vedina ikvienu sakārtot savas domas un jūtas, ieraudzīt savā apkārtnē labo un gaišo. Kā uzsver Mediņa, īpaši svarīgi tas ir pēc pēdējo divu gadu pārmaiņām, neparedzamības un apjukuma sabiedrībā, kad cilvēki dzīvoja apstākļu ietekmēti.

Mediņas glezniecības motīvi rasti gan lietainā dienā patveroties zem liepām, gan izejot vakara pastaigā, kad iedegas pilsētas apgaismojums un iekrāso krēslaino pilsētu, gan tuvākos un tālākos ceļojumos, atgriešanās brīžos, kas ir aizkustinājuši, likuši apstāties un vērot. Mediņa atzīst, ka piedzīvotais mirkļa saviļņojums pazūd, taču to var saglabāt, iemūžinot gleznas audeklā.

Mediņa apguvusi dažādas studiju programmas, to starpā glezniecības un keramikas mākslas kursu un papildinājusi savas zināšanas Porto Universitātes mākslas nodaļā apmaiņas programmā. Turpinot savu profesionālo izaugsmi Latvijas Mākslas akadēmijā, Mediņa ieguvusi divus maģistra grādus – glezniecībā (2010) un keramikā (2019).

Baidas glezniecība neviļus liek atgriezties laikā un telpā, kad impresionisti Francijas laukos “medīja” un centās notvert īsto gaismu un krāsu attiecību, gleznojot dabā. Gleznotāja Vita Merca par Baidas glezniecību saka, ka mākslinieks neizskaistina, bet arī nenoklusē, viņš mīl, un šī mīlestība arī ir Baidas mākslas ceļš.

Mākslinieks 1989.gadā absolvējis Vissavienības Valsts Kinematogrāfijas institūta mākslas fakultāti. No 1991.gada viņš dzīvo Latvijā, iizstādēs piedalās kopš 1983.gada.

Mediņas un Baidas kopizstāde “Dzīve ir brīnums” Liepājas muzejā būs skatāma no šodienas līdz 29.maijam.