Atpakaļ

Liepājas muzejā atklās Ata Jākobsona personālizstādi “Plūsma”

16. decembrī plkst. 17 Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē Kūrmājas prospektā 16/18 atklās latviešu mākslinieka Ata Jākobsona personālizstādi “Plūsma”.

Atis Jākobsons dzimis Bauskā, dzīvo un strādā Rīgā. Kopš Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļas maģistra studiju absolvēšanas 2010. gadā līdz šim brīdim radošā prakse galvenokārt balstās glezniecības tradīcijās, tomēr pēdējo gadu laikā paralēli tam eksperimentējis arī ar citiem medijiem un izteiksmes formām – ogles zīmējumiem, skulptūrām, keramiku, telpiskām instalācijām, kā arī eksperimentējis ar skaņu.

Šī ir pirmā Ata Jākobsona darbu izstāde Liepājas muzejā. Kā saka pats mākslinieks: “Savos jaunākajos darbos un droši vien vispār savos darbos es mēģinu notvert netveramo pasauli, to, kas ir aiz. Un arī šie krāsu un laukumu meklējumi ir mēģinājums ietiekties pasaulē, kurā var nonākt miegā, meditācijā un citos dziļos kontemplatīvos stāvokļos. Tā ir telpa vai lauks, kas atrodas aiz aizņemtā un analītiskā prāta. Un līdz ar to arī tā uztverei ir nepieciešams atbrīvots un atvērts prāts. Te nav nekas jāsaprot, bet jāļaujas iekšējam ceļojumam.”

Kā uzsver Atis Jākobsons, šos darbus var dēvēt par sava veida portāliem vai atslēgām uz citurieni, kas dziļākajā būtībā ir mūsu pašu iekšējā pasaule un tās bezgalība.

Una Meistere, žurnāliste un mākslas un kultūras portāla Arterritory.com direktore, viesojoties Ata Jākobsona darbnīcā izstādes “Plūsma” tapšanas laikā, novēroja, ka gaisma mākslinieka darbos ir šķietami pārpasaulīga, tie ir vienlīdz spēcīgi sazemēti – caur audeklu, intensīvajiem pasteļu krītu un eļļas krāsu pigmentiem un pirkstu/otas pieskārienu.

“Savā ziņā tie iemieso mūžīgo radīšanas deju, kuras dalībnieki ir viss esības tīklojums un kurā bioritmiskā, sirdspukstiem radniecīgā precizitātē, gaisma izpilda diennakts tango ar tumsu,” norāda Una Meistere.

Mākslinieks ir vairākkārt nominēts Purvīša balvai. 2022. gadā Atis Jākobsons ekspertu nomināciju Purvīša balvai saņēmis par personālizstādi Padures muižā (06.06.–31.07.2022).

Izstāde “Plūsma” Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs aplūkojama līdz 26. februārim.

Informējam, ka izstādes atklāšanas laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma teritorijā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/a audio vai vizuālajā materiālā.